46 milyonluk kredi davasında 7 beraat

46 milyon liralık kredinin kullanılması sırasında Belediye’nin zarara uğratıldığı iddiasıyla açılan “Edimin İfasına Fesat Karıştırma” davası 4 Mart Cuma günü görüldü. 7 kişinin beraat ettiği dava, suçları sabit görülen dört kişinin mütalaaya karşı beyanda bulunmak üzere ek süre istemeleri nedeniyle 9 Mart Çarşamba gününe ertelendi.

46 milyonluk kredi davasında 7 beraat


-

Önceki dönem belediye başkanlarından Mehmet İspiroğlu ile birlikte yedi belediye personeli ve üç firma çalışanının bulunduğu “Edimin İfasına Fesat Karıştırma” davası 4 Mart Cuma günü Karasu 2.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Sanıklardan bir kısmının tutanaklarda imzalarının bulunmadığı, bir kısmının ise söz konusu tutanaklarda imzaları bulunmasına rağmen gerekli vasıfları taşımadığı için imzalama yetkilerinin bulunmadığı gerekçesiyle Erdoğan Ünsal, Ersin Yücel, Kenan Demiralp, Levent Kutlu, Onur Aydın, Selçuk Kaçar, Şaban Samet Özkan hakkında beraat kararı verildi.

Önceki dönem belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, A.G., G.R., Y.A., H.T. ve M.K hakkında ise üzerlerine atılan suçlamanın sabit olduğuna kanaat getirilerek haklarında cezalandırma kararına gidildi.

Dava, İspiroğlu ile A.G, G.R ve Y.A’nın mütalaaya karşı beyanda bulunmak üzere ek süre talep etmeleri doğrultusunda 9 Mart Çarşamba günü saat 10:30’a ertelendi. Mahkemenin, bu tarihte karara bağlanması bekleniyor.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2022, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER