Çok eleştirilmişti, faydası ortaya çıktı

Geçtiğimiz hafta yaşanan kum fırtınasının ardından, sahil projesinin bulunduğu Doğu Karadeniz Caddesi üzerinde yollarda kum olmadığı, fakat proje alanı dışında kalan bölgelerde, cadde üzerinde kum adacıkları olduğu tespit edildi. Başkan İshak Sarı, “Cennet İlçemiz Karasu sahilinin altın kumu artık caddelerde kaybolmayacak, kumsallarımızda yerini koruyacak” dedi.

Çok eleştirilmişti, faydası ortaya çıktı


-

Sahil projesi kapsamında sahil şeridine yatay olarak yapılan duvar, çok eleştiri almıştı. Son yaşanan fırtına ile duvarın kum tutucu görevi net bir şekilde ortaya çıktı. Proje alanına yapılan kum tutucu duvarın planlanan görevini tam anlamıyla yerine getirdiğini açıklayan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Anlamsız eleştiriler aldık ama amacımız belliydi. Her yıl kamyonlar dolusu boşa giden, yok olan altın kumumuzu artık kaybetmeyi istemiyorduk” dedi.

ÇOK ELEŞTİRİLMİŞTİ

“Bu kum kayıpları bölgede denize girecekler için ciddi bir sorun oluşturduğu gibi Karasu’nun imajı için de bir dezavantaj yaratıyor” diyen Sarı, “Projemizde eleştiriler alsak da sahile geçiş için belirli noktalar ayırarak kum tutucu duvarımızı tamamladık. Bu duvarı yürüyüş platformuyla da birleştirerek estetik kattık ve yüksekliğini kaybettirdik” ifadelerini kullandı.

PROJE MEYVELERİNİ VERDİ

Başkan Sarı, “Geçtiğimiz gün kuzey bölgesinden esen şiddetli rüzgâr ile kum fırtınasıyla karşı karşıya kaldık. Rüzgâr sonrasında yaptığımız incelemelerde proje alanımıza plaj bölgemizden kumun hiç gelmediğini ve proje alanımız dışındaki bölgelerde ise cadde üzerinde kum adacıklarının olduğunu gördük. Bu da demek oluyor ki sahil projemiz meyvelerini vermeye başladı” şeklinde konuştu.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
nevzat agay
nevzat agay - 10 ay Önce

Helal olsun sana Başkan,,Karasu karasu olalı böyle çalışma görmedi.,,,Tebrik ederim.

SIRADAKİ HABER