Dalgakıran çalışması ne zaman başlayacak?

Mart ayında Karasu sahilinde AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile incelemede bulunan Belediye Başkanı İshak Sarı, yaz sezonunda Küçükboğaz mevkiinde çalışma gerçekleştirileceğini ve tahkimatların yapımına başlanacağını belirtmişti. Ağustos ayı sonu gelmesine rağmen çalışma da başlamadı bir açıklama da yapılmadı. Önümüzdeki kış Karasu sahilinde aynı tahribatın olması konusunda endişe duyuluyor.

Dalgakıran çalışması ne zaman başlayacak?


-

Geçtiğimiz yıl Karasu sahilini büyük tehdit altına alan kıyı erozyonu sonrası çalışmaların başlanacağı duyurulmuştu. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Bu konu, bugünlük mesele değil. Durumu iki yıl önce DLH Genel Müdürlüğü’ne bildirdik. Tahkimatların güçlendirilmesi ve tamamlanması konusunda bilgi verdik” demişti.

Mart ayı sonunda AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile sahilde inceleme yapan Sarı, “Çalışmalar bu sezon içerisinde başlayacak. Akkum mevkii ile Küçükboğaz arasında yaz sezonunda sahili kullanamayacağız. Çünkü tahkimatlar için burada çalışma yapılacak” şeklinde açıklama yapmıştı.

Ağustos ayı sonuna gelinmesine rağmen herhangi bir çalışmanın başlamaması ve konuya dair bir açıklama yapılmaması dikkat çekti. Önümüzdeki kış sezonunda şiddetli rüzgarla beraber dalgaların Sahil Projesi’ne zarar vermesi ve projenin güneyinde yer alan binaların zarar görme ihtimali üzerine endişe duyulmaya başlandı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2022, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzi Sağlam
Fevzi Sağlam - 1 ay Önce

İŞ 30 ARALIK 2020 TARİHİNDE YAPIMINA BAŞLANAN VE HALA YAPIMI DEVAM ETMEKTE OLAN O GÜZEL SAHİL PROJESİNE DE DAYANSIN VEDE SİZLER YAZMIŞTINIZ YANLIŞ ANIMSAMIYORSAM 10 MİLYON LİRA 10 MİLYONA YAPILACAK İŞ 30 MİLYON OLSUN O ZAMAN BAŞLANACAK HERHALDE.YALNIZ BU İŞİN AYIBI İKTİDAR MUHALEFET TÜM KARASU VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN VE HANGİ KAMU BİRİMİNİN SORUMLUĞUNDA İSE BU KONU.

SIRADAKİ HABER