Damla Projesi Karasu’da

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Damla Projesi” kapsamında Sakarya’da bulunan gençler geçtiğimiz günlerde Karasu’yu da ziyaret ettiler.

Damla Projesi Karasu’da

13 İlden ve 1 Ülkeden Türkiye’nin değişik üniversitelerinde okuyan veya mezun olmuş gençlerden oluşan grup Karasu Programına Akkum Mahallesi’ni ziyaret ederek başladılar. Çocuklarla oyunlar oynayan ve yüz boyama etkinlikleri yapan grup üyeleri daha sonra mahalle mezarlığında temizlik yaptılar. Ardından Akkum mahallesinde bulunan yaşlılar ve hastalar ziyaret edildi. İş elbiseleri giyen gençler fındık bahçesinde fındık topladılar.

 

Akkum Mahalle Muhtarı Mustafa Sağır’ın ev sahipliğinde mahalleli kadınlar ile birlikte hazırlanan öğle yemeğinin ardından grup Acarlar Longozu’nda kuşyemi etkinliği yaptı. Etkinliğin ardından Yenimahalle’ye geçen gençler burada kısa bir gezinti yapıp sahilde çöp topladılar. Tepetarla Mahalesi’nde geçen yıl Şehit olan Hasan Keleş’in ailesini de ziyaret eden gençler aileye çeşitli hediyeler verdiler ve Şehidin kabri başında dua ettiler.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Metin Ayvazoğulu’nun önderlik ettiği ve Adapazarı Gençlik Merkezi Müdürü Ali Okur’un da beraberinde bulunduğu gençlere Karasu’da yapılan etkinlikler boyunca Karasu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç eşlik etti ve Gençlere Karasu hakkında bilgiler verdi.

 

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Damla Projesi, 4 Yıldan beri yürütülen önemli ve her yıl olumlu sonuçlar alınan bir proje. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destek verdiği bu projeye bizlerde ev sahipliği yapmanın sevincini yaşıyoruz. Kültürlerin kaynaşmasının, birlik ve beraberliğin ne kadar önemli bir olgu olduğunu çevreye yansıtan bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 06:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER