Dev proje için ilk kazma vuruldu

Karasu Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan Karasu Sahil Projesi için ilk kazma Çarşamba günü vuruldu. Karasu sahiline adeta hayat katacak olan projenin detayları da belli oldu.

Dev proje için ilk kazma vuruldu


-

Karasu Sahil Projesi’nin ilk adımı Doğu Karadeniz Caddesi’nin giriş kısmından atıldı. Çarşamba günü ilk kazmayı vuran belediye ekipleri, Doğu Karadeniz Caddesi’nin kuzey şeridinde zemin söküm çalışmalarını başlattı. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, proje detaylarını da Karasu halkı ile paylaştı.

Karasu’nun yıllardır ihmal edilen sahil bandı, belediye tarafından hazırlanan projenin uygulamaya konulması ile yeni bir çehreye bürünüyor. Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu sahilini muhteşem bir görünüme büründürecek projenin ilk etabına 30 Aralık 2020 tarihinde başlandığını söyledi.

Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen Karasu Doğu Karadeniz Sahil Projesi çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı İshak Sarı, zemin düzenleme çalışmalarının 2 etap halinde gerçekleştirileceğini, planlanan projenin ilk olarak Doğu Karadeniz Caddesi doğu bölümünde başladığını belirtti.

SAHİLDE YAŞAM YENİDEN BAŞLIYOR

“Hedefimiz Karasu sahilini, Karasu’ya yakışır muhteşem bir görüntüye kavuşturmaktır” diyen Belediye Başkanı İshak Sarı; “Karasu sahil bandı, Karasu için büyük önem taşımaktadır. Tüm halkımız ve hemşerilerimiz sahilimizin Karasu’ya yakışan bir çehreye bürünmesi özlemi içerisinde olduklarını biliyorum” şeklinde konuştu.

“Yıllardır ihmal edilen sahil bandını Karasu’ya yakışır bir görünüme kavuşturmak için hazırladığımız projeyi bugün itibariyle uygulamaya koyuyoruz” diyen Sarı, “Sahil projemiz ile Karasu’da yaşam yeniden başlıyor diyerek projemizin İlçemize ve tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

HALKIN DESTEĞİ BEKLENİYOR

Ayrıca projenin sahil esnafına da büyük katkı sağlayacağı vurgulanırken projenin başında genişletme çalışmalarının yapılacağı ve Karasu halkının da projeye destek vermesi konusunda beklenti içerisinde olunduğu belirtildi. Karasu Sahil Projesi’nin 2021 yılı yaz sezonuna yetiştirilmesi planlanıyor.

KARASU SAHİL PROJESİ BAŞLADI (izle):

KARASU SAHİL PROJESİ TAMAMLANDIĞINDA BÖYLE OLACAK:

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 21:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun.Rabbim kolaylıklar versin.Emeği geçen,geçecek olan herkese şimdiden teşekkürler.Evet bu işin tamamlanması neticesi kuşkusuz KARASU'muz çok güzellll olacak.KARASU kazanacak.Evet gelen misafirlerimizi inşAllah gönül rahatlığıyla,göğsümüz kabara,kabara gezdireceğiz sahilimizde.(Merkez zaten bayağı güzel,fena değil.)

Karasu
Karasu - 1 yıl Önce

İhtiyaç olan bir projeydi İnşaAllah o güzelim sahil bu sefer layıkıyla yapılıp örnek gösterilen, beğenilen, istenilen, severek yaşanılan bir yer haline gelir. Başarı ayrıntılarda saklıdır o nedenle dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.

1- Fotoğraflarda hep yürüyüş alanı, yol vs.. var. Peki çay içilecek alanlar nerede ben göremedim ???

2- Kaliteli yaşam ağaçsız olmaz. Yeşili sık tutun,sahili betona boğmayın. Fotolarda yeşillik yeterli duruyor İnşaAllah buna dikkat edilir. Ayrıca ağaç çeşitliliğine de önem verin. Sadece palmiye yetmez. Mavi ladinlerin hem görüntüsü güzel hem havayı temizler.

3- O koca sahile stad bile sığar amma ben fotoğraflarda gençler için maç yada basket oynanacak tek bir yer göremedim. Gençleri kahve, birahane köşelerinden çekmek kimsenin aklına gelmiyor mu ?

4-O sahile aileler gelecekse çocuklar için park alanları nerede ???

5- Büyük, renkli, içinde ışık gösterisi barındıran tam sahilin girişindeki merkeze konumlandırılan bir süs havuzu yapılsa çok iyi olmazmıydı ???

6- Fotolarda gidiş geliş yolunu bölen beton blok bir hat görünüyor. O beton bloğa akşam sürücülere sıkıntı çıkarmaması için muhtelif yerlerine fosforlu ışıklandırmalardan koymayı lütfen ihmal etmeyin.

Daha çok şey yazılır ancak şimdilik bu kadar yeter. Madem o sahil sıfırdan olacak, olmuşken en iyisi olsun. Karasu'ya ve halkına en iyisi yakışır.

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Şakir aytemiz
Şakir aytemiz - 1 yıl Önce

Sahil düzenleme süper

Onur gür
Onur gür - 1 yıl Önce

İnşAllah yaza kadar yetişir sahil deniz dalgakıran yani kayaliklarin konmasiyla güvenli oldu insAllah bu projeyle sahil dahada güzel olucak sabırsizlikla bekliyorum bu kadar buyuk bir sahili olan karasuya yakisan budur

Erdinç yalçın
Erdinç yalçın - 1 yıl Önce

Muhteşem çok geç kalınca bi projeydi zaten tebrik ediyorum bide akkum tarafınada dalga kıranlar koyulsa çok güzel olacak çocuklarımız denize giremiyor korkudan

Gokhan
Gokhan - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun. inşAllah cok güzel olur. KARASU ya yakışır.

SIRADAKİ HABER