Düşünmesi sizden yapması bizden

Karasu Belediyesi tarafından sahil yolu üzerinde gerçekleştirilecek olan yeni düzenleme için proje tekliflerine açık olunduğu belirtildi. Başkan Yardımcısı Karakaş, “Karasu sahilini birlikte güzelleştirmek için proje sahiplerini davet ediyoruz” dedi.

Düşünmesi sizden yapması bizden


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Esra Angün'ün haberi

 

Karasu sahili Doğu Karadeniz Caddesi üzerinde yeni bir çevre düzenlemesi yapılacağını belirten Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Belediye olarak yaptık-oldu mantığıyla değil, halkımızın ve mühendislerin önerileri doğrultusunda ortak bir karar ile sahil projesini gerçekleştirmek istiyoruz” dedi. Yaklaşık 10 gün sürecek olan bir kampanya başlatacaklarını söyleyen Karakaş, “İlçemiz mimar ve mühendisleri başta olmak üzere proje teklifi yapacak olan halkımızın önerilerini değerlendirmeye alacağız. Doğu Karadeniz Caddesi üzerinde en kullanışlı olan projeyi de hayata geçireceğiz” iadelerini kullandı.

 

Maliyet 5 milyon lira

 

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın bu konuda meclis toplantısında da açık çağrıda bulunduğunu dile getiren İsmail Karakaş, “Bize ulaşan projeleri İmar Müdürlüğü’müze sunacağız. Genişliği 24 metre uzunluğu ise 2,5 kilometre olan güzergahta kum duvarı, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, araç park alanı ve karşılıklı gidiş geliş olmak üzere araç yolu bulunmasını planlıyoruz. Projenin maliyeti 5 milyon lirayı bulacak. Halkın kullanımına en uygun projeyi seçerek hem tatilcilerin hem de Karasu halkının kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Önceliklerimiz, sahilin araç yoğunluğundan kurtarıp, yaya ve bisiklet trafiğine ağırlık verdirmek. Park sorununu ortadan kaldırmak, trafik sıkışıklığını önlemek. Projelerde bunlara dikkat edilmesini öneriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 23:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzi Sağlam
Fevzi Sağlam - 3 yıl Önce

Sayın yetkililer;yanlış hatırlamıyorsam bundan 2!3 ay önce sıra geldi sahile diye haber yapılmıştı.Çok teşekkür ederiz sırasının sahile gelmesine de bu haberin yapıldığı zaman projenizde hazır olmuş olsaydı çok daha güzel olurdu.Çünki parayla satın alınamayan tek şey zaman-zaman geçip gidiyor.Yinede çok teşekkürler inşallah geçtde olsa sahilimiz güzelleşecek.

Fevzi Sağlam
Fevzi Sağlam - 3 yıl Önce

Dalga kıranları kim yapıyor bilmiyorum (Devletimizin hangi kurumu) Aziziye mahallesinde olmayan dalga kıranlardan Aziziye mahallesine de yapılmasını isteriz.Dalga kıranlı yerlere gidip orada denize girdiğimizde gerçekten iyi.sanki havuza girmiş gibi oluyoruz.

rasim
rasim - 3 yıl Önce

Yolun 2 tarafı da asfalt olmalı--taş parke yol iptal edilmeli-çok bozuluyor.

cemil kaç
cemil kaç - 3 yıl Önce

Av.Recep Özdemir in projesi çok güzel---you tobe de var.

Engin
Engin - 3 yıl Önce

Once hayirlara vesile olmasini cenabi haktan niyaz ederim.Bir Istanbul lu Olarak her sene 4 ay yazin Karasuda Ailece kalmaktayiz.Maalesef bugune Kadar karasu hak ettigi yere gelemedi. Fakat bu sene baslayan calismalari Gorunce cok memnun oluyorum.Insallah Akkum sahiline kadar genclerimiz icin Bisiklet yollari.Ailece gezebilecegimiz yaya yollari ve Cocuklarimiz icin parklarin yapimi Olursa vede kumsal uzerinde gecmiste Yapilan evler ortadan kaldirilarak Halka acik bir plaj olusursa cok Memnun oluruz.Yaza 3 ay kaldi umarim Bu isteklerimiz belediyeniz tarafindan Gerceklestirilir.Rabbim yar ve yardimciniz olsun.Birde yazin alis Veris yapabilecegimiz halk pazari Olusturulup her hafta carsiya inmekten Kurtulursak mumkun olur.Niyet hayir Insallah Akibetde hayir olur. Selamunaleykum.

SIRADAKİ HABER