Harçlıklarını biriktirdiler, Afganistan’a bağışladılar

Karasu Osmanlı Camii yaz Kur’an kursu öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri yaklaşık 5 bin lirayı, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan kampanya kapsamında Afganistan’a bağışladı. Öğrencilerin bu örnek fedakarlığı ise büyük beğeni topladı.

Harçlıklarını biriktirdiler, Afganistan’a bağışladılar


-

Karasu Kabakoz Mahallesi’nde bulunan Osmanlı Camii’nin yaz Kur’an kursunda eğitim gören yaklaşık 30 öğrenci, “Sakarya’dan Afganistan’a gönül treni” kampanyasına destek verdi. Öğrenciler, kendi istekleriyle harçlıklarından biriktirdikleri 4 bin 870 lirayı, Afganistan’a göndermek üzere Karasu İlçe Müftülüğü’ne bağışladı.

5 Ağustos 2022 tarihinde tamamlanan kampanyaya bir gün kala Osmanlı Camii İmam Hatibi Nuh Çuhadar ve kurs hocalarıyla birlikte Karasu İlçe Müftülüğü’ne giden öğrenciler, aralarında topladıkları yardım parasını Karasu İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Murat Çetin’e teslim etti.

Müftülük adına bağışı teslim alan Karasu İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Murat Çetin, “Öğrencilerimizin bu örnek ve duyarlı desteği bizleri hem onore etti hem de duygulandırdı. Kendi istekleri ile topladıkları bedel ile Afganistan’a gıda yardımında bulundular. Allah, niyetlerini kabul etsin” dedi.

KarasuHaberleri.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 13:16


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER