Hizmette aksaklık olmadı

Son zamanlarda artan koronavirüs salgını, Karasu’da bir camiye de bulaştı. Din görevlisinin testinin pozitif çıkması paniğe neden oldu. Cami, kısa süreli karantinaya alınarak dezenfekte edildi. Müftü Günay, hizmette aksaklık olmadığını, tüm önlemleri aldıklarını belirtti.

Hizmette aksaklık olmadı


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün’ün haberi

Perşembe günü Karasu Aziziye Sahil Camii’nde bir personel, rahatsızlanarak Aile Sağlık Merkezi’ne gitmesi üzerine şüpheler sonucunda Karasu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Hastanede yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından cami personeli, evinde karantinaya alındı.

 

Pozitif vakanın ortaya çıkmasının ardından Aziziye Sahil Camii kısa süreli karantinaya alınarak Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü tarafından dezenfekte edilerek tekrar ibadete açıldı. Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay, olaya ilişkin açıklama yaptı.

 

Hocamız ile görüşmeyi yaptım. Durumu şu anda iyi. Evinde tedavi görüyor” diyen Müftü Günay, “Hocamızın testinin pozitif çıkmasının ardından Karasu Belediyesi ile koordineli çalışarak camimizin her yerini hemen dezenfekte ettik. Gerekli tüm önlemlerimizi aldık ve bir hocamızı oraya görevlendirerek tekrar ibadete açtık. Bu süreç içerisinde vakit namazlarında hiçbir aksaklık yaşanmadı. Bugün Cuma namazı da kılındı” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 16:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 2 yıl Önce

Sayın ilgili ve yetkililer bu camimizde malesef hocamızın ve bendenizʹin kızım sana söylüyorum gelinim sen dinle misalinden açıkca yazıyorum gücümün yeteceğini sandığım insanlarla tartışıyor uyarıyorum.Maskeler çenede burunlar açık-hele emekli bir müftümü vaiz mi ne var seccadesiz ve maskesiz namaz kılıyor.Uyarıyorsun-tartişıyorsun sadece sen neredeyse kendi başına kalıyorsun.Valla buradan açıkca ihbarımdır sivil kıyafetli yetkiliker gelsin girsin içeride görsün(caminin içinde) bu insanlıktan nasıl burunlar açık namaz kılınıyor basın bu insanlara cezayı valla korka korka kendimi koruya koruya camiye namaza gidiyorum.Bassınlar bu utanmaz düşüncesiz insanlara cezayı yapsınlar kanunlar neya cevaz veriyorsa.

SIRADAKİ HABER