İki hafta bir kutlandı, görevliler sahaya indi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası, bu yıl Mevlid-i Nebi Haftası ile birlikte kutlanıyor. İki anlamlı hafta kapsamında da Karasu İlçe Müftülüğü personeli ve din görevlileri, sahaya inerek çeşitli etkinliklerde bulundu.

İki hafta bir kutlandı, görevliler sahaya indi


-

Karasu İlçe Müftülüğü, bu yıl iki manevi haftanın kutlanması nedeniyle ilçe genelinde çeşitli etkinliklerde bulundu. İlçe Müftüsü Bektaş Günay, “Peygamber efendimizin doğduğu, alemleri ve dünyamızı şereflendirdiği içinde bulunduğumuz Rebiyülevvel ayına denk gelmesi nedeniyle Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası birlikte kutlanacak” dedi.

Hafta kapsamında İlçe Müftüsü Bektaş Günay ve din görevlileri, ilçe esnafını ziyaret etti ve 2021 Ahi Evran Yılı etkinlikleri kapsamında başlatılan Çarşı Duası ile Ahilik geleneği yaşatıldı. Günay ve beraberindekiler, ahiliğin Anadolu’da birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın, kardeşliğin tesisi için kurulmuş, esnaf ve sanatkârlardan oluşan bir yapılanma olduğunu ifade etti. Ziyaretlere Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre de katıldı.

Etkinlikler şu programlar ile devam edecek:

3 Ekim 2022 Pazartesi / 12:30 - Merkez Çarşılı Cami Kur’an ziyafeti programı

3 Ekim 2022 Pazartesi – Atatürk Bulvarı’nda gün boyu kan bağışı kampanyasına destek

4 Ekim 2022 Salı / 19:15 - Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün katılımıyla Peygamberimiz, Cami ve İrşat temalı konferans

8 Ekim 2022 Cumartesi - Merkez Çarşılı Cami sabah namazı buluşması

KarasuHaberleri.com

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2022, 12:38


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER