Karasu’da deniz sezonu açıldı

Havaların ısınması ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle vatandaşlar ve tatilciler adeta Karasu sahiline akın etti. Uzun süreden sonra denize giren vatandaşlar, renkli görüntülerin de ortaya çıkmasına neden oldu.

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi  /  Kamera ve Fotoğraflar: Esra Angün

 

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının bu afta sonu uygulanmamasının ardından Karasu sahillerine adeta akın oluştu. Pazar günü, uzun süreden sonra ilk serbest hafta sonu olması ve 65 yaş üzeri vatandaşlara altı saatlik sokağa çıkma izni verilmesiyle birlikte Karasu halkı ve tatilciler deniz kenarına akın etti.

 

Sosyal mesafenin ve maske takmanın çok da dikkat edilemediği Karasu sahilinde vatandaşlar denizin tadını doyasıya çıkardı. Kimi vatandaşlar denize girmek istemediklerini belirtirken bazı tatilciler de Karasu’nun tatil için en uygun yerlerin başında geldiğini belirtti.

 

Karasu ilçe merkezinde sakin bir Pazar günü yaşanırken, deniz kenarında ise tahmini 50 bin kişinin olduğu öğrenildi. Cankurtaran ekipleri, pandemi süreci nedeniyle görev başı yapmadı. Bir hafta sonra göreve başlaması beklenen ekipler içerisinden gönüllü olanlar sahilde devriye attı ve yedi kişiyi boğulma tehlikesi geçirmek üzereyken sudan çıkarttı.

 

 

KARASU SAHİLİNDEN GÖRÜNTÜER [VİDEO HABER]:

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 23:23


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER