Mercan’dan ilk çelenk

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumartesi günü Karasu Hükümet Konağı önünde çelenk töreni düzenlendi. Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediye Başkanlığı, Atatürk heykeli önüne çelenk bıraktı. Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, ilk çelengini bu törenle bırakmış oldu.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen çelenk töreni ile Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediye Başkanlığı çelenkleri, Karasu Hükümet Konağı önündeki Atatürk heykeline bırakıldı. Cumartesi günü saat 13:00’da düzenlenen törende Kaymakam Aziz Mercan, Garnizon Komutanı Asteğmen Harun Çanşalı, Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, resmi kurum ve daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, çok sayıda öğrenci ve vatandaş hazır bulundu.

 

 

Törenin sunumunu Karasu Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Fatma Merve Kaya yaptı. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasının ve saygı duruşunun ardından Ersin Çabuk yönetiminde İstiklal Marşı okundu. Çelenk koyma töreninin tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Bayramı kutlama programının, 29 Ekim Pazar günü saat 09:30’da Kaymakamlık makamında tebriklerin kabul edilmesinin ardından aynı gün saat 10:00’da Karasu Şehir Stadı’nda gerçekleştirilecek olan program ile devam edileceği öğrenildi. Hava şartlarının olumsuz olması durumunda kutlama programının saat 10:00’da Karasu Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacağı belirtildi.

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ: Haberi okumak için buraya tıklayın

 

HABERE AİT VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER