Ölümlü kaza sonrası ilk önlem

Yaklaşık 10 gün önce meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği elim kaza sonrası Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) Sakarya ekipleri, Ankara Caddesi’nde önlem aldı. Bölgeye, ikaz ve uyarı levhaları yerleştiren ekipler, kazaların en aza indirilmesini amaçlıyor.

Ölümlü kaza sonrası ilk önlem


-

26 Aralık günü Ankara Caddesi (Karasu-Kocaali yolu) üzeri Küçükboğaz mevkii yakınlarında meydana gelen ve 24 yaşındaki Ferhat Yavuz’un hayatını kaybettiği kazadan 10 gün sonra ilk önlem alındı. Karayolları 1 Bölge Müdürlüğü 17.Şube Şefliği ekipleri, kazanın olduğu yerin 150 metre gerisine tali yol ikaz levhası yerleştirdi.

BU YASAK!

Hız sınırı 75 kilometre olan Ankara Caddesi’nde, tali yol ikaz levhasını gören sürücülerin hızlarını düşürmesi ve bu tali yola giriş çıkış yapan araçlara dikkat etmesi gerekiyor. Ayrıca Ankara Caddesi ve İstanbul Caddesi üzerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) bilgisi dışında anayola giriş çıkış rampası verilmesinin de yasak olduğu öğrenildi.

İzinsiz tali yolların açılmasıyla çok sayıda maddi hasarlı, yaralanmalı veya ölümlü kazaların meydana gelebileceği, bu nedenle vatandaşların ve işletme sahiplerinin KGM’nin bilgisi dışında anayola giriş çıkış rampası verilmemesi gerektiği belirtildi.

ÖLÜMLÜ KAZA SONRASI İLK ÖNLEM (izle):

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 19:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karasu
Karasu - 2 yıl Önce

Klasik Türk mantığı. Ölüm varsa tedbir, yoksa olana kadar bekle...

Vayandaş
Vayandaş - 2 yıl Önce

300 Metrekare göbek 3 metre orta refüj yapacaklarına dönüşler e Cep yapılmalı

SIRADAKİ HABER