Yedi dikişli görünmez kaza

Sakarya’nın Karasu ilçesi dörtyol ışıklar mevkiinde görünmez bir kaza yaşandı. Karşıdan karşıya geçen 8 yaşındaki çocuk, yan duran trafik levhasını göremeyerek başını çarptı. Küçük çocuğun alnına cerrahi operasyonla yedi dikiş atıldı.

Yedi dikişli görünmez kaza


-

YEDİ DİKİŞLİ GÖRÜNMEZ KAZA (izle):

...

Karasu dörtyol ışıklar mevkiinde sahile gitmek isteyen 8 yaşındaki Mete Bekar, karşıdan karşıya geçmek isterken araçlardan korkarak kaldırıma orta refüje yöneldi. Kendisine göre yan vaziyette duran trafik levhasını görmeyen talihsiz çocuk, başını çarparak yaralandı.

Mete Bekar’ın babası Gökhan Bekar, “Çocuk eve kanlı halde gelince vakit kaybetmeden Karasu Devlet Hastanesi’ne gittik. Oradan da plastik cerrahiye Adapazarı’na yönlendirildik. Gerekli müdahale yapıldı. İki gün sonra pansumana gittiğimizde sağlıkçılardan bu tür yaralanmaların daha önce de yaşandığını öğrendik” diyerek olayı anlattı.

BAŞKASI YARALANMASIN

“Çocuklarım, sahile inmek isterken refüjde yanlamasına duran tabelayı göremeyince alnını çarpmış. Alnında derin bir yarık oluşarak gözüne doğru gelmiş” diyen baba Gökhan Bekar, “Trafik levhalarının yükseltilmesi, çevresinin izole edilmesi ya da biraz daha geriye kaydırılması olası diğer yaralanmaların da önüne geçebilir. Bugün bizim çocuğumuzun başına gelen yarın başka bir çocuğun ya da yaşlı birinin başına da gelebilir” diyerek yetkililere seslendi.

Bekar, “Beklentimiz, yeni yaralanmaların olmaması için önlem alınması. Karşıya geçen kişiye göre yan durduğu için levhalar görünemediği için başkası da çarpabilir. Yetkililerden önlem almasını bekliyoruz” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2021, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER