Zorunlu uygulama iyi mi oldu kötü mü?

Karasu Halk Pazarı girişinde gerçekleştirilen zorunlu HES kodu uygulaması, beraberinde farklı yorumları da getirdi. Zabıta ekipleri ve emniyet kuvvetleri, vatandaşın HES kodunu tek tek sorgulayarak Pazar yerine girişlerine izin verdi.

Zorunlu uygulama iyi mi oldu kötü mü?

-

İçişleri Bakanlığı ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Karasu Halk Pazarı’na girişlerde HES kodunun gösterilmesi zorunluluğu getirildi. 8 Mart Pazartesi gününden itibaren uygulamaya konulan HES kodu zorunluluğu, beraberinde farklı yorumları da getirdi.

Vatandaşların bir kısmı uygulamayı olumlu bulurken market ve süper marketlerde de aynı uygulamanın yapılmasını istedi. Bazı vatandaşlar da yığılmalardan şikayetçi oldu ve kongreleri örnek göstererek uygulamaya tepki gösterdi.

OTURMA ALANLARI DA KAPATILDI

Ayrıca pazar yeri çevresinde geniş güvenlik önlemi de alındı. Kontrollü girişlerin sağlanması için Pazar yeri çevresi güvenlik bandıyla kapatıldı. Oturma alanları, banklar ve kameriyeler de güvenlik şeridi ile çevrelenerek kullanıma kapatıldı.

Zabıta ekipleri, sık sık sosyal mesafe, maske ve oturma alanlarının kullanılmaması yönünde uyarılarda bulundu. Pazar yeri civarında gruplaşmaların önüne geçilmesi yönünde de vatandaşa sık sık ikazda bulunuldu. Zaman zaman tartışmaların yaşanması da gözden kaçmadı.

KARASU HALK PAZARI'NDA ZORUNLU UYGULAMA (izle):

KARASU HALK PAZARI'NDA ZORUNLU UYGULAMA (fotoğraflar):

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER