Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 23:10 Bu haber 2288 kez okundu
 
300’ü öğrenciden 300’ü işletmeden
Karasu İnönü İlkokulu 3/f sınıfı Öğretmeni Sevilay Kocabaş’ın öncülüğünde öğrenciler, Sahil Karadeniz ekmek fırınına kendi biriktirdikleri harçlıklarıyla ekmek bağışında bulunarak ‘askıda ekmek var’ kampanyasının başlamasında ön ayak oldu. Sınıfça biriktirdikleri parayla 300 ekmek bağışlayan öğrencilere destek veren Sahil Karadeniz İşletme Sorumlusu İlyas Çakır, işletme olarak 300 ekmek de kendileri bağışladıklarını söyledi.
EĞİTİM Haberi
300’ü öğrenciden 300’ü işletmeden

Youtube Kanalı 665x144

Karasu İnönü İlkokulu 3/f sınıfı öğrenciler, Cuma günü gerçekleştirdikleri sosyal çalışmayla dikkat çekti. Sınıf Öğretmeni Sevilay Kocabaş’ın da öncülüğünde gerçekleştirilen projeyle başlatılan “Askıda ekmek var” kampanyası kapsamında öğrenciler, kendi biriktirdikleri parayla Sahil Karadeniz ekmek fırını aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine 300 ekmek bağışında bulundu. Öğrencilerin yaptığı başına destek veren Sahil Karadeniz ekmek fırını da 300 ekmek bağışında bulundu. İhtiyaç sahiplerine ekmek bağışında bulunan öğrenciler, heyecan ve mutluluklarını gizleyemedi. “Çocuklarımızla birlikte Hayat Bilgisi dersinde sosyal yardımlaşmaya katılıyorum etkinliği kapsamında bu çalışmamızı gerçekleştirdik” diyerek sözlerine başlayan Sınıf Öğretmeni Sevilay Kocabaş, “Çocuklarımızla birlikte, ihtiyaç sahiplerine nasıl yardımcı olabiliriz, diye düşündük ve ‘askıda ekmek var’ uygulamasını Karasu’da hayata geçirelim istedik. Sınıfımızın organizasyonda bütün okul yardımcı oldu. Bunu gerçekleştirmemizdeki amaçlardan biri de, Karasu halkının buna duyarlı olup kampanyaya destek vermesini sağlamak” ifadelerini kullandı.

 

Başka kaynaklara uzanırlar

 

Öğrencilerin çalışmasına destek veren Sahil Karadeniz İşletme Sorumlusu İlyas Çakır, “Bu, bizim eski bir geleneğimiz. Bunun çocukların elinden yeniden yeşermesi çok güzel bir duygu. Karasu’daki meslektaşlarımız ve biz ufak çapta ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye çalışıyorduk. Fakat uygulama olarak büyük çapta ilk defa bu şekilde oluyor. İnsanlar çekinmeden burada böyle bir yardımın olduğu bilince bulunarak gelebilecek. Önemli olan bunu sürdürebilmek” dedi. “İhtiyaç sahiplerine el uzatmazsanız başka kaynaklara el uzatırlar” şeklinde konuşan Okul Müdürü Turgut Aksu, "Çocuklarımızın başlattığı bu uygulamada kendilerini ve destek verenleri öncelikle tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum. Yardıma ihtiyacı olanlara çocuklarımızın gönül vererek destekte bulunması birin için guru kaynağı” sözlerine yer verdi. İlk defa böyle bir çalışmanın içinde bulunduklarını belirten 3/f sınıfı öğrencileri Livagül Baş ve İbrahim Berat Özdemir, mutluluklarını dile getirerek çevrelerine de bu bilinci aşılayacaklarına değindi.

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Esra Angün

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı