Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 14:19 Bu haber 4121 kez okundu
 
Avcılar, jandarma merceğinde
Kaynarca ve Karasu İlçe Jandarma Komutanlıkları, Karasu ile Kaynarca arasında bulunan Acarlar Longozu’nda kaçak avlanan avcıları mercek altına aldı. Jandarma ekipleri, yaban kuşlarının göç yolu üzerinde usulsüz avlananlara adeta “Dur” dedi.
GÜNDEM Haberi
Avcılar, jandarma merceğinde

KarasuHaberleri.com & Karasu Cihan Haber
Cihan Emre'nin haberi

 

Karasu ile Kaynarca arasında bulunan ve birinci derece sit alanı olan Acarlar Longozu’nda kaçak olarak avlanan ve buralara av yapıları inşa eden avcılar, jandarma tarafından mercek altına alındı. Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kaynarca İlçe Jandarma Komutanlığı’nın da destek vermesiyle, Acarlar Longozu’nda usulsüz avlanan ve gizlenmek için yapı inşa eden şahıslara yönelik kontrollerde bulundu. Jandarma asayiş timlerine çalışmalarında Sakarya Yaban Hayatı Koruma Müdürlüğü ekipleri de koordineli olarak yardım etti. Yapılan kontroller sonucunda avcılar tarafından izinsiz olarak yapılan sekiz adet küme evleri kontrollü bir şekilde imha edildi.

 

Göç yolunda tuzak

 

Suda ağaçlar üzerine inşa edilen, içerisine soba ve yaşam malzemesi konulmak suretiyle günlerce barınmaya imkân sağlayan bu evlerde kuşları avlamak için mazgal delikleri yapılarak içerisine akü ile düzenek kurmak suretiyle ördek, kaz ve hayvan sesleri çıkartarak topluca av yapıldığı belirtildi. İçerisinde kimsenin olmadığı küme evler, Karasu’nun Camitepe, Üçoluk ve Taşlıgeçit mahalleleri ile Kaynarca’nın Başoğlu bölgelerinde konuşlandırılmış olduğu tespit edildi. Jandarma, yaban hayatın korunması için Sakarya Yaban Hayatı Koruma Müdürlüğü ekipleri ile kontrollerini aralıksız olarak devam edeceklerini de bildirdi.

 

JANDARMA KONTROLLERİNE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:
 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, kaynarca, acarlar longozu, kaçak avlanma, jandarma
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Avcılar, jandarma merceğinde
Avcılar, jandarma merceğinde
Yorumlar
Haber Yazılımı