Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 11:50 Bu haber 1470 kez okundu
 
İşçi alınmadı, yetki verildi
Karasu Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan basın açıklamasında, belediyeye işçi alımları ile ilgili kamuoyunda gezen haber ve söylemlere yönelik açıklamada bulunuldu. Yapılan açıklamada Belediye’ye fazladan işçi alınmadığı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
İşçi alınmadı, yetki verildi

Yaptıkları basın açıklamasıyla Belediye Meclisi tarafından yapılan sözleşmeli personel statüsünün kamuoyunda yanlış algılandığını açıklayan Karasu Belediye Başkanlığı, belediye personel sayısının zaten norm kadronun üzerinde olduğunu, bu anlamda Karasu Belediyesi’ne ekstra personel alınmadığı açıklandı.

 

İmza yetkisi verildi

 

Belediye Başkanlığı’nca yapılan açıklamada, “Karasu Belediyesi şubat ayı olağan meclis toplantısı sonrasında kamuoyunda yeni işçi alımı yapıldığı söylemleri kesinlikle doğruyu yansıtmamaktadır. Belediyemiz bünyesinde çalışan beş personelimize imza yetkisi verebilmek adına böyle bir gündem maddesi meclise taşınmış ve meclis kararıyla bu beş personelimiz sözleşmeli personel statüsüne alınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

 

İşler ağır işliyordu

 

Mevcut personelimizi sözleşmeye geçirmekteki tek amacımız, bu personellerimiz proje hazırlıyor veya yetki kullanmaları gerekiyordu. Önceki pozisyonlarında hazırladıkları projeye veya yetki kullanımına imza atamıyorlardı. Bu sonuçta belediyemizin çalışma hızı engelliyordu veya evrak üzerindeki işler ağır ilerliyordu” diyerek devam edilen açıklamada “Meydana çıkabilecek olumsuzluğu ortadan kaldırmak amacıyla Belediyemiz bünyesindeki beş personelimizi meclis kararıyla sözleşmeli statüye geçirmiş bulunuyor ve yeni personel alımının yapılmadığını özellikle belirtiyoruz” sözlerine yer verildi.

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, karasu belediyesi, işçi alımı, yetki verilmesi, basın açıklaması
Yorumlar
Haber Yazılımı