Salı günü gerçekleştirilen Karasu Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısında Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Temsilcileri seçildi. Oylamada AK Parti ve MHP’li isimlerin olduğu liste yarıştı. AK Parti’de İshak Sarı ve İsmet Yavuzyiğit, MHP’de ise Hasan Hocaoğlu ve Hakan Özmen aday gösterildi. Yeniden Refah Partisi ve CHP ise aday göstermedi.

Açık oylama ile isimlerin seçilmesi sırasında AK Partili isimler, partilerden ve Başkan İshak Sarı’dan olmak üzere toplam 12 oy aldı. MHP’li isimler ise CHP’nin 2, Yeniden Refah Partisi’nin 7 ve MHP’nin 3 oyu ile 12 oy aldı. Yedek listede bulunan MHP’li Fatih Şentürk, kendi listesine oy vermeyip çekimser kalınca oylama 12-12 oldu.

Eşitlik durumunda biten açık oylamada Başkan İshak Sarı’nın oyunun iki sayılması sebebiyle MHP listesi seçimi kaybetmiş oldu ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Temsilciliği’ne AK Parti’den İshak Sarı ve İsmet Yavuzyiğit, yedek olarak da Abdullah Şahin ve Ayşe Deniz seçildi. Oylama biter bitmez ise MHP İlçe Başkanı Hamza Uğur ile bazı ilçe yöneticileri, meclis salonunu terk etti.

HAİN İLAN EDİLDİM

Çarşamba günü gerçekleştirilen ikinci oturumda ise Fatih Şentürk, çekimser kalma sebebini açıkladı. Şentürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“OSB oylamasında kendi çıkardığımız adaya oy vermeyerek bir tepki hareketi yapmış oldum. Bu hareketim sonrasında hain ilan edildim. Ülkücülüğümü sorgulayanlar oldu. MHP’liliğimi sorgulayanlar oldu. İshak Sarı’nın yanlısı olarak yazanlar oldu.

Ben, bir yanlış yaptıysam burada üç tane arkadaşıma ve ilçe başkanına yanlış yaptım. Hesabımı da onlara veririm. Benim hesabımı onlar keser, cezamı da onlar veririler. Teşkilatıma karşı boynum kıldan incedir.

BİZİ ORTAYA ATIYORLAR

Yeniden Refah ve CHP, OSB oylamasına kadar her komisyonda aday çıkartıyorlar ama OSB oylamasında nedense aday çıkartmıyorlar. Sadece İshak Sarı’ya ders vermek amacıyla bizi ortaya atıp hareket yapmaya çalışılıyor. 

İshak Sarı’ya ders verilmek isteniyorsa Mücahit Karakaş, doğalgaz konusunda öneri sunarak ders verebilir. Mustafa Çalık, bir ders vermek istiyorsa ‘Kuyumculu’da doğalgaz yatırımı için halktan paralar toplanıyor neden toplanıyor’ diyerek bu durumu şov malzemesi yapmadan bu yatırım için durumu olmayan haneleri belirleyip başkana gelip bu listeleri sunsaydı ders verebilirdi.

Beni yargılayacak olan kişi, buradaki üç arkadaşım ve ilçe başkanımdır. Ben yaptığımın arkasındayım. Burada da kimse İshak Sarı’ya düşmanlığının hesabını kesmek için burada birilerine prim tanımam, kendimi de kullandırtmam. Herkes kendi hesabını kendi versin”

N V T 7859