Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 09:21 Bu haber 2600 kez okundu
 
Kendi kasabalarında öğrendiler
Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu, hazırladığı projeyle dikkat çekti. Kendi kasabasını oluşturan öğrenciler, farklı öğrenme tekniklerini 4 boyutlu kasabaları üzerinde geliştirme fırsatı buldu.
EĞİTİM Haberi
Kendi kasabalarında öğrendiler

Dünya genelinde “Giving directions” yani yer yön tarifi olarak bilinen öğrenme tekniğini gerçekleştiren Karasu Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencileri, projeyi başarıyla uygulama fırsatı buldu. Ekim ayı içerisinde uygulamaya konulan “Farklı Öğrenme Alanları Oluşturabiliriz” isimli proje kapsamında öğrencilerin okullarını daha çok sevmeleri ve derse olan ilgilerinin arttırılması amaçlandı. Devamsızlığı ortadan kaldırmak ve akademik başarıyı arttırmak amacı da taşıyan proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Salim Uğurlu, “Hedefimiz, sıradan öğrenme ortamlarını farklılaştırarak başarı seviyesini üst düzeye çekmekti” dedi.

 

Yeni projeler yolda

 

Proje kapsamında iki öğrencinin görev aldığını belirten Uğurlu, “Bir öğrencimiz adres soruyor. Diğer öğrencimiz ise, maket kasaba üzerinde tarif ediyor. Bu sayede hem yerli-yabancı turistlere yönelik öğrencilerimiz hazırlıklı oluyor hem de ders kazanımı oyunlaştırılarak sağlanıyor” şeklinde konuştu. Okulda başarı seviyesinin yükseltilmesi kapsamında anasınıfı ve fen laboratuvarlar üzerinde de bir çalışma yaptıklarını dile getiren Okul Müdürü Salim Uğurlu, “Öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin gelişimi ile başarıları için fayda sağlamak amacıyla 100 kişilik bir tiyatro salonu yapacağız. Salonumuz, önümüzdeki yıl hizmete girecek” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Etiketler: Kendi, kasabalarında, öğrendiler,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kendi kasabalarında öğrendiler
Kendi kasabalarında öğrendiler
Kendi kasabalarında öğrendiler
Kendi kasabalarında öğrendiler
Yorumlar
Haber Yazılımı