Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 20:23 Bu haber 1713 kez okundu
 
Mehmet Akif’te organik dönem
Karasu Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu, tamamlanan uygulama bahçesi ve dinlenme alanı ile yeni eğitim öğretim döneminde organik yetiştiricilik yapacak. Öğrenciler, üretim alanında oturacak ve dinlenme imkanı da bulacak.
EĞİTİM Haberi
Mehmet Akif’te organik dönem

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

Ekim ayında Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu’nda başlanan “Farklı Öğrenme Ortamları Oluşturabiliriz Projesi” dahilinde uygulama bahçesi ve dinlenme alanı çalışması tamamlandı. Proje, yeni eğitim ve öğretim döneminde öğrencilerin kullanımına sunulacak.

 

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Salim Uğurlu, “Öğrencilerimizin uzun bir süre sonunda okula başladıklarında, onları mutlu etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Mutlu çocuklarla geleceğe umutla bakılacağını düşünüyoruz” dedi.

 

Bu projeyle birlikte öğrencilerin kendi organik sebze ve meyve üretimini yapabileceklerini, böylece bilgi ve becerilerinin de artacağını söyleyen Uğurlu, “Ayrıca öğrencilerimiz, güzel havalarda kendi ektikleri sebze ve meyvelerin yanında bulunan oturma alanlarında kitap okuma keyfini de yaşayacaklar” dedi.

 

PROJEYE AİT FOTOĞRAFLAR:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: mehmet akif ersoy, salim uğurlu, organik ekim, proje,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mehmet Akif’te organik dönem
Mehmet Akif’te organik dönem
Mehmet Akif’te organik dönem
Yorumlar
Haber Yazılımı