Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 18:10 Bu haber 1855 kez okundu
 
Mutlu bir geleceğe kulak verdiler
Konferans salonunda düzenlenen seminere katılım yoğun oldu. Programda sunum yapan İğdir ve Turan, öğrencilerin okula başlangıç dönemindeki psikolojisini ve aile içi doğru iletişimin nasıl olması gerektiğine değindi. Velilerin can kulağıyla dinlediği program her ay düzenli periyotlarla gerçekleşecek.
GÜNDEM Haberi
Mutlu bir geleceğe kulak verdiler

Youtube Kanalı 665x144

Çarşamba günü Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Karasu Sosyal Hizmet Merkezi tarafından “Aile Eğitim Programı” kapsamında ilk eğitim seminer düzenlendi. Çok sayıda velilinin katılım sağladığı programın sunumunu Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Karasu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Caferi Tayyar İğdir ve Sosyal Hizmet Uzmanı Hülya Turan üstlendi. Programa Milliyetçi Hareket Partisi Karasu Kadın Kolları Başkanı Tuba Demet Tiryaki de iştirak etti. Öğrencilerin aile içi iletişim ile okula başlangıç dönemindeki uyum süreci ve psikolojisinin anlatıldığı programı veliler can kulağıyla dinledi.

 

Ebeveynlere öneride bulundular

 

Çocukların yaş gruplarına göre aile içi ve sosyal çevredeki bireylerle iletişimlerinin nasıl olması gerektiği yönünde bilgilendirmede bulunan Müdür Caferi Tayyar İğdir, “Okula başlayan çocuk ilk gününde heyecan ve umut dolu tatlı beklentiler yaşanabilir. Bu süreçte ebeveynler, çocuk kadar heyecanlı olabilir ve çocuğun yaşamını bu yepyeni evresine adım atarken karmaşık bir duygu yoğunluğu yaşayabilir. Bu süreçte birlikte evden çıktığınızda çocuğunuza sakin, gerginlikten uzak ve mutlu görünmeye çalışın. Ayrıca çocuğunuz onu bıraktığınız anda tedirgin görülmeye başlarsa her şeyin yolunda gideceğini ona hatırlatın” ifadelerini kullandı. İğdir’in ardından söz alan Sosyal Hizmetler Uzmanı Hülya Turan ise, “Okul döneminde olan çocuğun sosyal çevresi daha da genişliyor. Çocuğunuzu denetlediğinizi değil de bunun yapılması gereken bir davranış olduğunu söyleyerek onun teknoloji kullanımı ve arkadaş çevresini kontrol edin. Ayrıca, sadece öğretmenleri sizi çağırdığında değil, her zaman çocuğunuzun öğretmeniyle iletişim halinde olun” şeklinde velilere önerilerde bulundu. Yaklaşık bir buçuk saat süren eğitim semineri her ay düzenli olarak gerçekleşecek.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN buraya TIKLAYIN...

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı