Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 15:11 Bu haber 2005 kez okundu
 
Ölüm yoluna dubalı çözüm
Karasu – Yenimahalle arasında çok sayıda kazanın yaşandığı yol üzerinde dubalar çakılarak kazaların önüne geçilmesi amaçlandı. Bir kesim vatandaş dubalı önleme olumlu bakarken, bir kesim de uygulamayı yetersiz buldu.
GÜNDEM Haberi
Ölüm yoluna dubalı çözüm

KarasuHaberleri.com & Karasu Cihan Haber

Nevtan Angün'ün haberi

 

Bugüne kadar çok sayıda kazanın yaşandığı ve bazı kazaların ölümlü sonuçlandığı Karasu - Yenimahalle yolu (İstanbul Caddesi) üzerinde bulunan benzin istasyonları ile liman sapağı bölgesinde dubalama çalışması yapıldı. Güzergah üzerinde duble yolun bittiği ve karşılıklı gidiş-geliş şeklinde daraltılmış yolun birleştiği bölge, Karayolları ekiplerince dubalar ile ayrıldı. İki şerit arasına çakılan dubalarla, çok sayıda kazanın yaşandığı bu noktada sollamaya izin verilmeyecek şekilde önlem alındı.

 

Önlem yeterli mi?

 

Karasu Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, ölüm yolu diye bilinen bu bölge için konunun takipçisi olunduğu, Belediye Başkanı İshak Sarı’nın girişimleriyle dubaların şerit ortalarına yerleştirildiği öğrenildi. Vatandaşlar ise alınan önlemin geç kalınmış bir önlem olduğu ile önlemlerin yetersiz kalacağı konusunda da görüş ayrılığına düştü. Bölgedeki duble yolun yapılmasının ise en az bir yıldan fazla süreceği öngörülürken, yerleştirilen dubaların ise kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edilip sökülmesi de dikkatlerden kaçmadı.

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı