Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 14:18 Bu haber 3165 kez okundu
 
Risk analizi alarmı!
Salı günü Karasu Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gündem dışı söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Yakup Ayar, ilçe merkezinde risk taşıyan üç bina için analiz yapılması gerektiğinin belirterek “Sadece bu üç bina için değil, diğer tüm binaların da bina sahipleri tarafından analizlerinin yapılması gerekiyor” dedi.
GÜNDEM Haberi
Risk analizi alarmı!

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi
 

Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda Salı günü saat 14:00’da gerçekleşen Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gündem dışı söz alarak yakın zamanda meydana gelen Elâzığ depremini de konu alarak Karasu’da yaşanması ihtimal depreme karşı acil önlem alınması gerektiğine ilişkin konuşma yapan Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Yakup Ayar, Karasu’da birçok binanın risk oluşturduğuna vurgu yaptı. 2 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenen Meclis Toplantısında gündeme aldıkları konuyu hatırlatarak açıklamalarına başlayan Ayar, “Mecliste aldığımız kararla ilçe merkezinde bulunan 3 bina için risk analizi yaptırılmasının, bu analiz sonucuna göre de gerekli adımların atılmasını talep etmiştik. Meclis kararı bina maliklerine tebligat yoluyla ulaştırılmıştı. Bu süreçte maliklerin bazıları ile yüz yüze görüşmeler yapıldı. Ancak geçen sürede maalesef herhangi bir adım atılmadı” dedi.

 

Gelin analizleri yaptıralım

 

Risk oluşturan binaların analizinin yapılmasının artık bina sahiplerinin meselesi olmaktan çıkıp ilçe meselesi haline gelmesi gerektiğinin altını çizen Meclis Üyesi Ayar, “Yaşanacak herhangi bir olumsuz durumda yine hep beraber üzüleceğiz. Kimse bina sahipleri üzülsün, ben üzülmem demeyecek. Yaşanacak olan acılar bizim ortak noktamız. Bu acılara sebep olacak yıkımlardaki vebal hepimizin üzerinde olacak. Burada 3 bina üzerinden gündeme getirdiğimiz konu ilçe merkezimizde birçok bina için geçerli bir mesele, burada 3 bina sembol haline geldiği için bunları konuşuyoruz. Bu binalarda gerekli adımlar atılırsa diğer binalar için de örnek oluşturacak” ifadelerini kullandı. Bina sahiplerine seslenerek konuşmalarına devam eden Ayar, “Gelin bu analizleri yaptıralım. Sonradan ah, vah etmek yerine bugünden adımlarımızı atalım. Analiz sonuçlarına göre yapılması gerekenleri kişiler ve kurumlar olarak beraber yürütelim ve şehrimizde bu yönde bir sorun yaşamayalım” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı