Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 14:48 Bu haber 8286 kez okundu
 
Tepki çeken uygulama yeniden başladı
Geçtiğimiz yıllarda Karasu Belediyesi tarafından özel bir firmaya verilen ve sahil şeridi ile ilçe merkezinde uygulanan parkomat sistemi, yeniden uygulanmaya başladı. Uygulamanın yasal olmadığına dair karar verilmesi ve zamanında Karasu’da tepki görmesi, bu sefer belediye eliyle yapılmaya başlanmasının da nasıl ses getireceği merak konusu oldu.
GÜNDEM Haberi
Tepki çeken uygulama yeniden başladı

Bayram yoğunluğunun fırsat bilinmesi ile Sahil Park önünde uygulanmaya başlanan parkomat sisteminin, kış sezonunda ilçe merkezinde devam ettirileceği öğrenildi. Geçtiğimiz yıllarda Karasu Belediyesi tarafından özel bir firmaya kiralanan ve ilçe halkı tarafından bir süre sonra tepki çeken parkomat uygulaması devam ettirilememiş ve firma apar topar Karasu’dan ayrılarak uygulamaya son vermişti. Ramazan Bayramı’nda sahildeki yoğunluğun fırsat bilinmesi ile uygulanmaya başlanan parkomat sisteminin encümen kararıyla mı başlatıldığı yoksa karar alınmadan mı başlatıldığı merak konusu oldu.

 

Davalar açılmıştı

 

Özel firma, Karasu’da uygulamayı başlattığında “İlçe merkezindeki trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmak amacıyla başladı” şeklinde bir açıklama yapılmıştı. Parkomat uygulamasının Türkiye genelinde gerçekleştirilmesinin ardından çok sayıda dava açılmış ve uygulamanın yasal olmadığına karar verilmişti. Danıştay ve çeşitli idare mahkemeleri, birçok ilde emsal kararlar alarak belediyelerin yollardan park ücreti alamayacağını belirtmişti. Uygulamanın yasal olmadığına dair kararlara rağmen parkomat sisteminin Karasu’da KARSAŞ eliyle başlatılması dikkat çekerken, ilçe merkezinde kabul görüp görmeyeceği merak ediliyor.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Tepki, çeken, uygulama, yeniden, başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tepki çeken uygulama yeniden başladı
Tepki çeken uygulama yeniden başladı
Tepki çeken uygulama yeniden başladı
Tepki çeken uygulama yeniden başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı