Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 15:22 Bu haber 2783 kez okundu
 
Vatandaşla devlet arasındaki köprü
Kaymakam Mercan ve Belediye Başkanı Sarı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla birer mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Vatandaşla devlet arasındaki köprü

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’ın mesajı:

 

10 Ocak, basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana Ülkemizde Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. Çağdaş demokrasinin tüm kuralları ve kurumlarıyla yerleşmesi, iyi işleyen bir basın yapısıyla mümkündür. Basının sağlıklı çalışması gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önem taşımaktadır. Bundan dolayı gazetecilik, içinde bulunduğumuz iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir.

 

Hepimizin görevi

 

Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak tarafsız, doğru, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, halkın gözü, kulağı ve sesi olarak halka aktarmak, basının başlıca görevi, doğru ve zamanında bilgi almakta vatandaşın en doğal hakkıdır. Bu nedenle toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarının çalışma koşullarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir.

 

Köprü görevi görür

 

Yerel basınımız ilimizde olan gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendirmekte, vatandaşlarımızla devlet arasında köprü görevi yaparak, ilimizin kalkınma ve gelişmesinde etkin bir rol üstlenmektedir. Basın meslek ilkeleri doğrultusunda ve çeşitli zorluklar içinde, toplumun bilgilendirilmesi, ışık tutulması, İlimiz ve ülke yararına yönlendirilmesi ve aydınlatılması, sorumlu ve bilinçli gazetecilik anlayışı gibi kutsal bir görevi yerine getirmektedir. Bu duygularla, kamuoyuna haber ve bilgi akışını sağlamak için, gece gündüz demeden görevini sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde zor şartlar altında başarıyla yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık ve huzur temenni ederim.

 

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın mesajı:

 

Vatandaşlarımızın sağlıklı bilgi alması için yoğun mesai harcayan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Kamuoyu bilincini artıran ve güçlendiren en önemli unsurlardan biri de medyadır. Toplumların gelişmesi ve güçlenmesi için medyanın da güçlü olmalı. Gazetecilik mesleği çağımızın en zor mesleklerinden bir tanesidir. İnsanları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelen gazeteciler, karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedir.

 

Önemli bir kamu görevi

 

Tarafsız ve evrensel gazetecilik normları doğrultusunda yayıncılık yaparak kamuoyunu bilgilendiren, yaz-kış, gece-gündüz, kar-yağmur demeden her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamusal görevi de ifa etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizin kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, 10 ocak, gazeteciler günü, aziz mercan, ishak sarı
Yorumlar
Haber Yazılımı