-

KARASULU KADIN GİRİŞİMCİ 'YAPAMAZSIN' DENİLENİ BAŞARDI (izle):

Geçtiğimiz yerel seçimlerde mahalle muhtarlığına adaylığını koyarak cesareti ve azmiyle kadınların takdirini toplayan Nuray Ataç, KOSGEB desteğiyle kendi işini kurdu.

Girişimciliğiyle “Eşinin önün geçme” şeklindeki eleştirilere karşı dik durarak işinin başına geçen kadın girişimci Ataç, Enkare Reklam adlı işletmesiyle ilçeye ozalit baskıyı getirdiği belirtti.

“Kadınlarımız kendilerini eve kapatmasınlar, üretsinler, fikir geliştirsinler” diyen Nuray Ataç, “Piyasayı araştırıp, eksikliğin ne yönde olduğuna bakıp, kendilerine göre bir iş bulsunlar. Umutsuzluğa kapılmasınlar, elbet karşılarına bir kısmet çıkar. KOSGEB’e başvursunlar, çünkü buranın desteği çok faydalı oluyor” şeklinde kadınlara tavsiyelerde bulundu.

EŞİNİZİN BİR ADIM ÖNÜNDE OLUN

Daha önce muhtar adaylığına da başvuran Ataç, “Bir dönem Karasu’nun merkez mahallerinden biri olan İncilli Mahallesinin muhtar adaylığına da başvurdum. 'Başvurma, eşinin önüne geçme’ dediler. ‘Kadın dediğin eşinin bir adım gerisinde olur’ dediler. Ben de diyorum ki geçin, hep bir adım eşinizin önünde olun” sözlerine yer verdi.

Mesleğinin zorluklarına da değinen Ataç, “Bu işe hakim olmak önemli. Çeşit çeşit insan geliyor. Yorucu bir iş. Bazen gece yarısına kadar çalıştığımız da oluyor. Hafta sonunu kattığımız da olur. Hem ev hanımı olup hem çalışmak gerçekten zor bir iş” dedi.

Editör: Karasu Haberleri