-

Edinilen bilgiye göre kaza Pazar günü saat 13:30 sıralarında Karasu-Kaynarca D014 karayolu 11.kilometresinde meydana geldi. Karasu istikametinden Kaynarca istikametine seyir halinde olan Veysel Kesikbaş idaresindeki 54 VE 332 plakalı araç, Denizköy Mahallesi mevkiinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine yoldan çıkarak yan yattı.

İhbar üzerine olay yerine 112, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yoldan çıkarak yan yatan araçta bulunan sürücü ve bir bayan yolcu, araçtan kendi imkanlarıyla çıkmayı başardı. Sağlık ekiplerinin kontrolünden geçen kazazedeler, olayı şans eseri burunları bile kanamadan atlattı.

NE OLDUĞUNU ANLAMADIK

Araç Sürücüsü Veysel Kesikbaş, “Karasu istikametinden Kaynarca istikametine gidiyorduk. Yaklaşık 60 kilometre hızla seyir halindeydim. Ne olduğunu anlamadım, araç yolda kaydı ve dönerek burnunu Karasu’ya verdi. Sonra kendimizi araç içinde yat dönmüş halde bulduk” dedi.

Araçtan çıkmayı başaran bayan yolcu, jandarma ekiplerinin yardımıyla jandarma aracına alındı ve ihtiyaçları karşılandı. Diğer yandan, sokağa çıkma izinleri bulunmayan sürücü ve yanındaki yolcuya, sokağa çıkma kısıtlaması yasağına uymamak nedeniyle 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

TAKLA ATTI, ÜSTÜNE BiR DE CEZA YEDi (izle):