Karasulu muhtar bunu da yaptı!

Sakarya’nın Karasu ilçesi Ortaköy Mahallesi Muhtarlığı Koronavirüs’le mücadele kapsamında önlemlerini artırdı. HES (Hayat Eve Sığar) kodu sorgulama sistemine geçti. Muhtar Turan, HES kodu göstermeyeni mahalleye almayacağını söyledi.

Karasulu muhtar bunu da yaptı!


-

Uygulamaya konulan sistem ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarına HES koduyla giriş yapılabileceği gibi artık Ortaköy Mahallesi’ne de HES koduyla girilecek. Özgün uygulamalarıyla dikkat çeken Ortaköy Mahallesi Muhtarı İsmet Turan, “Sağlık Bakanlığı’nca uygulamaya konulan HES kontrolü sosyal hayat döneminde yolculuk ve ziyaretlerde herhangi bir risk taşıyıp taşımadıkları bilgisinin kontrolünü yapıyoruz” dedi.

“Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, toplum sağlığını korumak, salgının yayılım hızını kontrol altında tutmak, sosyal izolasyonu temin etmek ve fiziki mesafeyi korumak amacıyla, biz de 400 nüfuslu mahallemizde bir karar aldık ve mahallemizin girişinde araçları durdurup HES kontrollerini yapıyoruz” diyen İsmet Turan, “Ben muhtar olarak da filyasyon ekibinde görevliyim, HES kontrollerini muhtarlık azalarımızla birlikte sırayla yapıyoruz” şeklinde konuştu. Uygulama dikkat çektiği kadar takdir de topluyor.

KarasuHaberleri.com - Mehmet Karakaş'ın haberi

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 18:22


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER