O sıkıntı bir bir çözülüyor

Karasu Kuzuluk Mahallesi Namazgah Mevkii’nde yaklaşık 300 metrelik su hattı döşemesi için çalışmalar tamamlandı. Mahallenin 20 yılı aşkındır kullanılan su hatlarını yenileme çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Muhtar Aslanbey, “Mahallemizin bu mevkiinde hatların yetersizliğinden su az geliyordu. Mahalle sakinlerimiz bu konuda ciddi sıkıntı yaşıyordu” ifadelerini kullandı.

O sıkıntı bir bir çözülüyor

-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ Karasu Şubesi tarafından Karasu Kuzuluk Mahallesi Namazgah Mevkii 1018 Küme Evleri’nde gerçekleştirilen yaklaşık 300 metrelik su hattı döşemesi çalışmaları tamamlandı.

Namazgah Mevkii 1018 Küme Evleri’nde mahalle sakinlerinin ciddi sıkıntı yaşadığını ifade eden Mahalle Muhtarı Temel Aslanbey, “Evlere su az akıyordu. Bazen de hiç su olmuyordu. Bu hatlar yaklaşık 20 yıldır kullanılıyor ve hiç yenilenmemişti. Mahalleli bu anlamda ciddi sıkıntılar yaşıyordu” dedi.

Döşenen yeni su hattı ile 1018 Kümler Evler’de su akışında sıkıntı yaşanmayacağını söyleyen Aslanbey, “Bize bu imkanları sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SASKİ Karasu Şube Başkanı Ömer Babalıoğlu, daire amirleri ve çalışanlara teşekkür ederiz. Mahalle halkımıza hizmet için girişimlerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER