Sekiz mahalleden sonra sıra Tepetarla’da

Karasu’da ilk İhsaniye Mahallesi’nde başlayan pilot çalışma, Perşembe günü itibariyle 9 mahalleyi kapsamış oldu. Karasu Belediyesi’nin “Bireysel Çöp Kutusu” projesi kapsamında Tepetarla Mahallesi’ne 100 adet çöp konteyneri teslim edildi.

Sekiz mahalleden sonra sıra Tepetarla’da


-

Karasu Belediyesi tarafından Ağustos ayı başında ilk olarak İhsaniye Mahallesi’nde uygulanmaya başlanılan ve talep gören “Bireysel Çöp Kutusu” projesi, Tepetarla Mahallesi’nde de başladı. Perşembe günü 100 adet bireysel konteyneri teslim alan Tepetarla Mahallesi Muhtarı Hasan Tabiloğlu, konteynerleri, mahalle sakinlerine teslim etmeye başladı.

“Düzensiz çöp toplamanın tamamen önüne geçildi. Mahallemiz sokaklarında, başıboş hayvanlar, zaman zaman çöpleri sokaklara saçıyordu. Bu sorun ortadan kalktı” diyen Tabiloğlu, temizlik ve hijyen açısından da önemli bir gelişme olduğunu vurguladı. Muhtar Tabiloğlu, mahalle sakinlerinin en iyi hizmete ayık olduğunu ve bunu da aldıklarını belirtirken, çöp konteynerleri taleplerinin alınmasına devam edildiğini de söyledi.

TOPLAM 819 KONTEYNER

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, “Bireysel Çöp Kutusu” projesinin Karasu’da toplam 9 mahallede başarıyla uygulandığını dile getirdi. Ağun, “İlk pilot mahallemiz İhsaniye’ye 400 adet, Çatalövez’e 100 adet, Tuzla’ya 85 adet, Taşlıgeçit’e 93 adet, Üçoluk’a 20 adet, Resuller’e 30 adet, Adatepe’ye 35 adet ve Eski Adapazarı Caddesi’ne 56 adet bireysel konteyner teslim edildi. Talepler alınmaya devam ediliyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 20:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Baki .... gölköprü köyü
Ali Baki .... gölköprü köyü - 2 yıl Önce

İhsaniye mahallesine neden 400 adet çöp konteynerı böyle bir saçmalık varmı.bwnim köyüm kime oyy verdi ak partiye,, ihsaniye kime verdi bakın görün, iki üç çapulçu için böyle saçmalık olmaz... Ben seçim zamanı soracam hakkınca işinizi yapın 400 konteynır vermişlermiş,,

SIRADAKİ HABER