Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde hizmet veren ekipler, karada ve denizde müdahale, sudan çıkarma, taşıma ve kalp masajı gibi eğitimleri aldıktan sonra göreve başladı. Kaynarca, Karasu ve Kocaali'de 45 kulede 72 cankurtaran 30 Eylül'e kadar hizmet verecek.

Cankurtaran Grup Amiri Samet Karaca, gazetecilere, cankurtaranların test ve eğitimlerden sonra göreve başladığını söyledi. Teknik ekip olarak daha donanımlı hale gelindiğini dile getiren Karaca, "Karasu, Kocaali ve Kaynarca olmak üzere üç bölgeye bakıyoruz. Kaynarca’da 2 kule, 2 cankurtaran; Karasu’da 29 kule, 46 cankurtaran ve Kocaali’de 14 kule, 23 personel ile görev yapacağız. 4 jetski, 1 ATV ve 1 tane de 4x4 aracımız mevcut" diye konuştu.

BAYRAM YOĞUNLUĞUNA HAZIRIZ

Karaca, bu yıl ki turist sayısının Kurban Bayramı ile birlikte artmasının beklendiğini belirterek, "Önümüz bayram olduğu için tedbirlerimizi arttırdık. Personel sayımızı bu yıl yükselttik. Geçen yaz sezonunda mesai saatleri içinde kayıp vermedik. Bu kadroyla 3 ilçeye hakim olarak sezonu kayıpsız tamamlayacağız ve Sakarya sahilini güvenli sahil olarak adlandırmak istiyoruz. Tatilcilerin, cankurtaranların uyarılarına uymalarını bekliyoruz. Sakarya sahilinde RİP akıntıya dikkat etmelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

CANKURTARANLI BÖLGE TERCİH EDİLİYOR

Karasu’da tatilini yapan Nezaket Kesim, “10 senedir Karasu’da oturuyorum. Her zaman cankurtaranların odluğu yerde denize giriyorum. Çocuklarımızla kendimizi güvende hissediyoruz” derken tatilci Recep Altay, “Karasu’da denize girmek için cankurtaranların olduğu bölgeyi tercih etmek daha mantıklı ve güvenli. Denize gelenlere de cankurtaran olan bölgede denize girmelerini tavsiye ederim” diye konuştu.

Sakarya Sahillerinde Cankurtaran Mesaisi Başladı F1

Sakarya Sahillerinde Cankurtaran Mesaisi Başladı F2

Sakarya Sahillerinde Cankurtaran Mesaisi Başladı F3

Sakarya Sahillerinde Cankurtaran Mesaisi Başladı F6

Sakarya Sahillerinde Cankurtaran Mesaisi Başladı F7

Sakarya Sahillerinde Cankurtaran Mesaisi Başladı F4

Sakarya Sahillerinde Cankurtaran Mesaisi Başladı F8

Sakarya Sahillerinde Cankurtaran Mesaisi Başladı F4

Editör: Nevtan Angün