SMA hastası Karan Reis için Karasu Sezi Eratik Ortaokulu Sezgili Sezi Tiyatro Grubu “Türkçem eyvah” oyununu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda sergiledi.  Yoğun katılımın olduğu program, okulun Müzik Öğretmeni Deniz Salur, İngilizce Öğretmeni Tülay Yılmaz ile okul öğrencilerinden Ahmet Kağan Aksu’nun bağlaması eşliğinde Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu’nun türküleriyle başladı. Akabinde ise tiyatro gösterisi sahnelendi ve bir kez daha büyük beğeni topladı.

DEKONT BABAYA TESLİM EDİLDİ

Gösteriden elde edilen gelir ise Karan bebeğin banka hesabına yatırılarak banka dekontu baba Özkan Reis’e öğrenciler tarafından teslim edildi. Banka dekontunu teslim alan baba Reis, “Böylesine anlamlı bir yardım kampanyasında sizlerden bu desteği görmek aile olarak bizi çok duygulandırdı. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yardımlaşma ve sosyal duyarlılık noktasında bu kadar hassasiyet göstermeleri geleceğimizin emin ellerde olduğunu bize göstermiştir. Bunun için de ayrıca mutlu oldum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

YARDIMLAŞMA DUYGUSU

Okul Müdürü Erol Cantürk, “Akademik başarıya olduğu kadar öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerine de büyük önem veriyoruz. Böyle anlamlı bir etkinlik ile hem sanatı hem de sosyal dayanışma ve yardımlaşma kültürünü bir araya getirerek, öğrencilerimizin bir yandan sanatsal ve sosyal yönden gelişmelerini sağlayıp, diğer yönden de toplumsal sorumluluk ve yardımlaşma duygularının pekişmesini amaçlıyoruz. Karan Bebek için ilçemizde yürütülmekte olan kampanyaya bir nebze destek olabilmek de bizim için ayrıca bir gurur vesilesidir. Sponsorlarımız başta olmak üzere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerime de teşekkür ediyor, tiyatro gösterisinde görev alan tüm öğrencilerimizi gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

AKSU TEŞEKKÜR ETTİ

Sezgili Sezi Tiyatro Grubu Koordinatörü Türkçe Öğretmeni Burcu Aksu ise, “Çocuklar doğru yönlendirilirse onların başaramayacakları hiçbir şey yoktur. Bu gece bize bunu bir kere daha kanıtladılar. Tüm öğrencilerimi gönülden kutluyorum. Tüm süreç boyunca sürekli bizlerle beraber olan ve yardımlarını esirgemeyen başta meslektaşım Feyza Ayar olmak üzere öğrenci velilerimize, ayrıca çalışmamıza desten veren tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum. Umarım Karan Bebek için bir nebze katkımız olmuştur. Bu vesileyle bebeğimizin en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum” dedi. Gösteri sonrasında Lumoss Cafe İşletmecisi İlker Işık, tiyatroda görev alan öğrencileri işletmesine davet ederek onlara ikramda bulundu.