-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için gerçekleştirilen geziler tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen organizasyonun son konukları Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencileri oldu. İki gün boyunca başta Karasu olmak üzere şehrin tarihi ve doğal güzellikleri gezen turizm öğrencileri, etkinlik için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

KADRAJLAR DOĞANIN YEŞİLİNE, DENİZİN MAVİLİĞİNE ODAKLANDI

Gezi programının ilk gününde şehrin kuzey bölgesini ziyaret eden öğrenciler, ilk olarak Poyrazlar Gölü’nde doğanın tadını çıkardı. Daha sonra Sakarya Botanik Vadisi’nde tıbbi ve aromatik bitkilerin arasında yürüyüş yapan turizm elçileri, Türkiye’nin tek parça halindeki longoz ormanı Acarlar’ı ziyaret etti.

Kuzey bölgesinin son adresi ise Sakarya Nehri ile Karadeniz’in birleştiği Yeni Mahallesi ve Karasu sahili oldu. Kadrajlarına doğanın yeşilini, denizin maviliğini alan öğrenciler, şehrin kuzeyine hayran kaldı. Öğrenciler ardından Sakarya’nın güneyine de bir dizi ziyarette bulundu.