10 Aralık 2021’de başlayan projenin hazırlık aşamasında birçok çalıştay ve seminerler yapıldı. Aynı zamanda okula 2 adet etkinlik sınıfı yapıldı. Bu etkinlik sınıflarında piyano, gitar, ritim aletleri gibi tam donanımlı bir müzik sınıfı, robotik kodlama ve 3D yazıcı alanı, ebru, resim, ahşap oyma gibi etkinliklerin yapılabileceği görsel sanatlar sınıfı yapıldı.

Gerekli hazırlık çalışmaları tamamlanan projede okulun yaptığı çalışmaları yerinde incelemek isteyen Millî Eğitim Bakanlığı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri perşembe günü okulu ziyaret etti. Okul Müdürü Adem Arslan, yaptığı sunum ile okuldaki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ardından etkinlik alanları incelendi.

Yapılan çalışmalar yetkililer tarafından çok beğenildi ve tam not aldı. Bundan sonraki süreçte belirlenen öğrenciler ve öğretmenlerle Haziran ayına kadar okul eylem planında belirlenen çalışmalar yapılacağı belirtildi.

Nisan ayında 3 günlük proje şenliği ile okuldaki çalışmalar tamamlanacak. Ardından ise Türkiye geneli 50 okuldan belirlenen öğrenci ve öğretmenler, çalışmaları sergilemek üzere Antalya’da düzenlenecek ve 3 gün sürecek olan etkinliğe katılacak.

Editör: Nevtan Angün