40 okul teyakkuza geçti

Dünyada ve Türkiye’de gündemi meşgul eden Koronavirüs’e karşı Karasu’nun 40 okulunda eş zamanlı temizlik ve ilaçlama işlemi gerçekleştirildi. Okullarda adeta bir teyakkuz durumu oluşturuldu ve ortak kullanım alanları dezenfekte edildi.

40 okul teyakkuza geçti

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Nevtan Angün'ün haberi


 

Türkiye genelinde çok sayıda kurum tarafından Koronavirüs’e karşı önlem alınmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de vakit kaybetmeden önlemini aldı. Öğrencilerin ve eğitimcilerin ortak kullanım alanları başta olmak üzere 40 okulda adeta iğne deliği kadar yer bırakmaksızın temizlik ve ilaçlama çalışması yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz hafta 40 okulumuzda eş zamanlı olarak detaylı temizlik ve ilaçlama gerçekleştirildi. Okullardan birbirine olası mikrop ve virüs sıçramasını önlemek için aynı gün aynı saatlerde temizlik yapıldı” dedi.

 

Genel hijyen uygulaması

 

Karasu’nun merkez ve çevre mahallelerinde olmak üzere 40 okulda aynı anda yapılan dezenfekte işleminde ortak kullanım alanı olan sınıf, trabzan, tuvalet gibi alanlar başta olmak üzere oyun alanları, sınıflar, idari odalar, koridor ve kantinlerde hem ilaçlama hem de çeşitli temizlik maddelerinin kullanımıyla genel bir temizlik yapıldığını belirten Turhan, “Çocuklarımızın sağlığı ve hayatı bizim için her şeyden önemli. Önlem alarak hem ilaçlama hem de temizlik maddeleriyle genel bir hijyen programı uyguladık” ifadelerini kullandı.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR:

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER