Çetin Turhan göreve başladı

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Çetin Turhan, “Şehrimizin en güzel ilçesi Karasu’muza hizmet etmek amacıyla ilçemizde tekrar göreve başlamanın sevinci ve heyecanı içerisindeyim” dedi. Turhan, Karasu’ya yeni atanan Kaymakam Aziz Mercanı da ziyaret etti.

Çetin Turhan göreve başladı

Sakarya İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nden Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Çetin Turhan, Karasu’daki görevine başladı. “Göreve başladığımız bugünden itibaren çalışma arkadaşlarımızla; şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve en önemlisi de öğretmenlerimizle beraber bir ekip çalışması içerisinde çocuklarımıza en güzel eğitim ve altyapı imkanlarını sağlamaya gayret edeceğiz” diyen Turhan, “Eğitim süreçlerinde asıl olanın eğitimin niteliği ve içeriğidir. Bu anlamda da özellikle yapacağımız planlamalarla öğrencilerimizin aklına, kalbine ve sosyal çevresine hitap edecek şekilde onu yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Özellikle akademik, sosyal ve manevi gelişim alanlarında eğitime katkı sunarken Karasu’daki çalışma arkadaşlarımızla özverili bir çalışmayı ortaya koyacağız. Eğitimi bütüncül bir bakış açısıyla ele alarak, çocuklarımızı bütün yönleriyle kuşatmış bir eğitim sistemini, Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda yönetme çabası içinde olacağız” ifadelerini kullandı.

 

Turhan, “Bu süreçte velilerimizin, akademik ve bilimsel  camianın, sivil toplum kuruluşlarının ve eğitimin tüm paydaşlarının desteğini ve sorumluluk almalarını bekliyoruz. Eğitimde daha önce yapılmış olan güzel ve kalıcı çalışmaları daha da geliştirmek ve bunlara yenilerini ekleyebilmek için etkin ve paylaşımcı sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak, toplumun bütün kesimlerini kapsayan bir işbirliği anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim ve öğretimin kalitesinin arttırılması için ilçemizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ele vererek ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Bu görev bilinciyle; değerli yönetici, öğretmen ve personel arkadaşlarımın, bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarına olan güvenim tamdır” diyen Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Tüm kurumlarımızda; sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve karşılıklı anlayış içerisinde, ortak akılla hareket etmek suretiyle, eğitim–öğretimi birlikte daha üst seviyelere taşıyacağımıza inanıyorum. Bizden önce ilçemizde eğitim-öğretimde çalışmış ve emeği geçmiş, başta ilçe milli eğitim müdürlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederim. Devralmış olduğumuz bu bayrağı yeni bir heyecanla hep birlikte bir adım daha ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle aynı yolda yürüyeceğimiz yönetici arkadaşlarıma, öğretmenlerimize ve tüm velilerimize, öğrencilerimizin eğitim – öğretimi için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da verecekleri destekler ve yapacakları katkılar için şimdiden teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerine son verdi.

 

Karasu’ya yeni atanan Kaymakam Aziz Mercan’ı da ziyaret eden Çetin Turhan, Mercan’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Kaymakam Aziz Mercan, Turhan’a çalışmalarında başarılar dileyerek eğitim alanında her zaman çalışmaların destekçisi olacaklarını belirtti. Mercan, “Karasu’da eğitim çıtasını yükseltmeye devam edeceğiz. Sakarya’da örnek gösterilen çalışmalara imza atmak ve eğitim alanında daha iyi yerlere gelmek için eğitimcilerimizle birlikte uyumlu bir çalışma sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER