En büyük destek, meslek liselerinden

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Karasu’ya gelerek iki meslek lisesinde gerçekleştirilen üretimi yerinde inceledi. Şehir dışındaki sağlıkçılardan çok sayıda mesaj aldıklarını belirten Durmuş, “Sağlıkçılarımız, bu zor süreçte kendilerine en büyük desteğin meslek liselerinden geldiğini söylüyor” dedi.

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Esra Angün'ün haberi


 

 

Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen üretimleri yerinde inceleyen Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zor süreçte sağlıkçılara en büyük desteğin meslek liselerinden geldiğini belirtti ve bu durum ile gurur duyduklarını ifade etti. Perşembe günü Karasu’ya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, ilk olarak Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Kimya Teknolojileri Alanı tarafından üretilen dezenfektasyon ürünleri hakkında bilgi alan Durmuş, “Meslek Liseleri, üretimin her alanında olmalı. Meslek lisesinin memleket meselesi olduğunu bu süreçte görmüş olduk” dedi.

 

Meslek liseleri devreye girdi

 

Ortada bir başarı var ve bu da Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, okul müdürümüz, kimya öğretmenlerimiz ve öğrencilerin başarısıdır” diyen Durmuş, “Biz sadece itekleyici unsur olduk. İhtiyaç olduğunda meslek liselerinin devreye nasıl girdiğini göstermiş olduk” şeklinde konuştu. Bu süreçte velilerin de hem meslek liselerinin hem de meslek lisesi öğrencilerinin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha gördüklerini sözlerine ekleyen Fazilet Durmuş, Çetin Turhan’dan da üretim hakkında bilgi aldı. Günlük 7,5 ton üretim kapasitesine ulaştıklarını belirten Turhan, “Sakarya’nın ihtiyacına cevap verebiliyoruz. Artık Sakarya dışından da taleplere yanıt vermeye başladık” dedi.

 

Turhan örnek oldu

 

Kimya Teknolojileri Alan Şefi Hüsnü Uzun, üretime ciddi bir talep olduğunu, kurumların ardından vatandaşın da sipariş verdiğini belirtti. Alan öğretmenlerinden Yasemin Fenar ise “İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, çalışmalarımıza örnek oldu. Kendisi elinde hortumla su tutarak yanımızda olunca biz de özveriyle çalıştık” şeklinde konuştu. Kimya alanı öğrencilerinden Hamza Bayraktar da iş güvenliği açısından her türlü önlemi aldıklarını belirterek “Okulda gördüklerimizi burada tatbik etme fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Büyük tecrübe sahibi olduk. Bu imkanı bize sağlayan siz hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

İhtiyaca cevap verdiniz

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, son olarak Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti ve eğitimciler tarafından gerçekleştirilen tıbbi maske üretimi hakkında Okul Müdürü Canan Başaran’dan bilgi aldı. Bu süreci sıkıntı yaşamadan atlatmak istediklerini belirten Durmuş, “Bu sebeple maske üretimini gerçekleştiriyoruz. Virüsün yayılmasını minimize etmek için yapılan bu üretim, sıradan bir üretim değil. Ülkemizin size ihtiyacı var ve siz bu ihtiyaca anında yanıt verdiniz” diyerek herkese teşekkür etti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 00:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER