Meslek lisesi öğrencileri, bakanlık projesiyle ailelere ulaşıyor

Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi kapsamında bir cami ve bir ailenin tamir, bakım, onarım işlerini yerine getirdi. Öğrenciler, bu projeyle hem becerilerini geliştiriyor hem de iş tatbiki sağlıyor.

Meslek lisesi öğrencileri, bakanlık projesiyle ailelere ulaşıyor


-

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Meslek Lisesi Aileler ile Buluşuyor (MAB) Projesi kapsamında Karasu Şehit Hasan Keleş MTAL öğrencileri Osmanlı Camii’nin bahçe parmaklıklarının bakım ve onarımını yaptı. Ayrıca öğrenciler, bir velinin mobilya tamirat işini de yerine getirdi.

İlk olarak okulun Metal Teknolojileri Alan Şefi Deniz Yılmaz ve öğrenciler, Kabakoz Mahallesi’nde bulunan Osmanlı Camii’nin kapı ve demirliklerinin bakım ve boyasını yaptı. Ardından Mobilya Teknolojileri Alan Şefi Bayram Özçil ve öğrenciler de öğrenci velilerinden birinin evinde bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi.

Okul Müdürü Nilüfer Yeke, “Öğrencilerimiz, bu proje ile hem becerilerini geliştiriyor hem de sahada ve yerinde iş tatbiki sağlıyor. Bölüm şeflerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2022, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER