Bir çatı altında toplanmalıyız

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’da açılması için siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediyesi öncülüğünde bir çatı altında toplanması gerektiğini belirten Tatlı, kampüsün Karasu’da açılması için birlik ve beraberliğin şart olduğunu söyledi.

Bir çatı altında toplanmalıyız

-

SUBÜ’nün Karasu’da açıldığı takdirde ilçenin bir anda nasıl modern bir hale geleceğine kısa sürede şahit olacağız” diyen Karasu Halk Platformu Sözcüsü Alper Tatlı, “Karasu’ya gelen bir öğrencinin dahi ilçemize artısının olduğunu göreceğiz. Bu sebepten dolayı birlik olmalıyız ve elimize bir daha gelmeyecek olan bu fırsatı kaçırmamalıyız” şeklinde konuştu.

Diğer ilçelerle kıyaslandığı zaman arazinin tek tapulu hazine arazisi olması da devlete külfet oluşturmayacak en önemli avantajlardan biri olduğuna da değinen Alper Tatlı, Karasu’nun göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

Ulaşım konaklama ve ilçenin coğrafi konumunun da rektörler tarafından değerlendirilmesi gerektiğini de ifade eden Tatlı, “öğrencilerin barınma açısından da hiçbir sorun yaşamayacağı bir alan mevcut. Uygulamalı Bilimler Üniversite’sinde tek amaç üniversite araştırmalarının ve öğrencilerin en güçlü uygulama alanlarına sahip alanlar. Karasu Denizköy Mahallesi’nde bulunan tek tapulu arsa resmen SUBÜ için ayrılmış gibi” dedi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER