İftar mı çile mi?

15 Haziran Perşembe günü Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan ‘Mahallemde İftar Var’ etkinliği için tercih edilen cadde, vatandaşın tepkisine neden oldu. Vatandaş, “İftar mı, çile mi belli değil” diyerek seçilen caddenin yanlış bir tercih olduğunu savundu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl Sakarya’nın ilçelerinde düzenlenmekte olan ve Karasulu vatandaşlar tarafından yoğun bir katılım sağlanan ‘Mahallemde İftar Var’ etkinliği, bugüne kadar Karasu Belediye binası önündeki caddede ve Kentpark’ta gerçekleştiriliyordu. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir’in Perşembe günü iftar programını düzenleyeceğini açıklaması üzerine programın aynı yerde olacağı akıllara geldi.

 

 

Fakat edinilen bilgiye göre bu yıl iftar programının Belediye binası ile Orman İşletme Müdürlüğü arasındaki Mevlana Caddesi (Sağlık Ocağı güzergahı) üzerinde gerçekleştirileceği öğrenildi. İftar programı için masaların kurulacağı caddenin iki şeridinin de Çarşamba günü 17:00 itibariyle trafiğe kapatılacağı ve Perşembe günü de tüm gün kapalı kalacağı belirtildi. Karasulu vatandaşlar, “Her yıl aynı adreste yapılan iftar programının bu yıl Karasu’nun girişindeki ana caddeye yapılması doğru değil. Vatan Caddesi’nde asfalt çalışması var, yollar kazılmış durumda. Araçların altı sürtüyor, lastik kesme ihtimali bile var” diyerek yer seçiminin yanlış olduğunu savundu.

 

TERCİH EDİLEN YERE BİR TEPKİ DE KARA'DAN haberini okumak için tıklayın

 

MAHALLEMDE İFTAR VAR haberi okumak için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER