Lunapark ve sosyete pazarı kaldırılıyor

Yaklaşık 30 yıldır Karasu halkının ve turistlerin eğlence mekanı olan lunapark, bulunduğu yerden kaldırılıyor. Karasu Kaymakamlığı tarafından alınan tahliye kararıyla parkın ve yanında yer alan sosyete pazarının söküm işlemleri gerçekleştirildi.

Lunapark ve sosyete pazarı kaldırılıyor

-

LUNAPARK ve SOSYETE PAZARI KALDIRILIYOR:

...

Karasu Kaymakamlığı tarafından alınan tahliye kararıyla lunaparkın söküm işlemleri başladı. Yaklaşık 30 yıldır Karasu halkı ve turistlerin eğlenme mekanı olan lunapark içerisindeki oyun alanları, zabıta gözetimindeki Karasu Belediyesi ekipleri tarafından bulunduğu yerden kaldırılarak yeddi emin deposuna teslim edildi. Aynı zamanda lunaparkın çevresindeki sosyete pazarı ve işletmeler de yıkılıyor. Ekiplerin çalışmaları sırasında çevik kuvvet, polis ekipleri ve bekçiler de geniş güvenlik önlemi aldı.

Lunaparkın tahlisi ile ilgili iki davanın olduğunu belirten Akcan Lunapark İşletme Sahibi Melih Fırat Kavaklı, “Bunlardan biri, Karasu Belediyesi’nin işlemine ilişkin. Belediyenin tahliye kararı iptal oldu. İkinci dava da Karasu Kaymakamlığı’nın işlemine ilişkin. Kaymakamlığın işlemine ilişkin yürütmeyi durdurma istedik. Yürütmeyi durdurma kararımız reddedildi” dedi.

Davanın hala devam ettiğini vurgulayan Melih Fırat Kavaklı, “Neticelenmiş ‘tahliye kararı kesindir, onaylanmış, hukuka uygundur’ diye bir karar yok. Sadece, şu anda yürütmeyi durdurma kararı olmadığı için bu devam ediyor. Karar yarın çıksa ve bu tahliye işlemi iptal olsa buranın tazmin sorumluluğu belediyede” şeklinde konuştu.

Karasu sahili Plaj Caddesi üzerinde uzun yıllardır hizmet veren lunaparkın yeni yeri hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Yaz mevsiminde özellikle bayanların uğrak yeri olan Sosyete Pazarı’nın da nereye kurulacağı belli değil.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2022, 16:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 3 ay Önce

Hayırlı olsun.Daha güzel ve modern olanı Karasu sahilimizin güzelleşmesi gelişmesi için Lagün gölü çevresi yani Küçük boğazın oralara yapılması lazım.Ancak o mevkilerde geniş boş yerler var.

Karasulu
Karasulu - 3 ay Önce

Bukadar insanin ekmegiyle oynamislar Allah islahetsin

SIRADAKİ HABER