Maden Deresi’nde çile bitti

Karasu’nun gezip görülmesi gereken doğal güzelliklerinden biri olan Maden Deresi’nin yıllardır şikayet konusu olan sorunu çözüldü. Büyükşehir Belediyesi’nin girişimiyle çile sona erdi.

Maden Deresi’nde çile bitti

Kuyumcullu Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve Karasu’nun doğal güzelliklerinin başında gelen Maden Deresi’nin yol sorunu büyük oranda çözüldü. Maden Deresi piknik alanı ve şelale bölgesine giden yol, uzun süredir dar ve asfaltsız halde bulunuyordu. Maden Deresi’ne giden tatilciler ve vatandaşlar, bu yoldan şikayet ediyordu.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şikayetlere kayıtsız kalmadı ve Maden Deresi’nin bozuk yollarında asfalt ve yama çalışması gerçekleştirdi. Eski haline göre büyük oranla yenilenen yol, artık ziyaretçilere daha iyi bir hizmet verecek hale getirildi. İki arabanın zorla geçtiği yerlerin olduğunu belirten ziyaretçiler, “Yapılan çalışmalar sonrasında artık yol sorunu kalmadı. Böylesi güzel bir doğa harikası, turizm açısından büyük önem taşırken bozuk yollar hiç yakışmıyordu. Yetkilere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 20:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 4 yıl Önce

Maden deresindeki çile bitmedi ..cünkü orayı birilerine peşkeş çekenler temizlenmesi lazım. 10 tl giriş ücreti alıyorlar fiş bile kesilmiyor.ordaki yeri belediyenin işletmesini istiyoruz.orayı işleten ışletmeci bozuntuları sadece para alıp kafalarına göre rajon kesiyorlar.belediye başkanları burayı bu gibi insanlardan kurtarın..

SIRADAKİ HABER