Ne mutlu Karasu’ya, böyle gençlerimiz var!

Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi öğrencileri, örnek bir çalışmaya imza attı. Adeta mahalle mahalle gezen gençler, sokak hayvanlarını elleriyle besledi. Gençlerin bu hassas davranışı büyük takdir topladı.

Ne mutlu Karasu’ya, böyle gençlerimiz var!


-

Karasu’nun sevilen gençlerinden Tunahan Kayıkçıoğlu, Dilan Çakmak ve Umutcan Arslan, ilçede yaşayan sahipsiz hayvanlara yönelik örnek bir çalışma yaptı. Kendi imkanlarıyla aldıkları hayvan yemlerini, mahalle mahalle gezerek sokak hayvanlarını besledi.

Karasu Belediyesi’ne giderek böyle bir çalışma yapmak istediklerini belirten Tunahan Kayıkçıoğlu, “Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, çalışmamıza destek verdi. Bize araç temin etti. Biz de daha önceden belirlediğimiz noktalara, insanları rahatsız etmeyecek şekilde yem bıraktık” dedi.

Çoğu sokak hayvanını da elleriyle besleyen üç yardımsever gence Karasu Belediyesi ekipleri de araç desteğiyle eşlik etti. Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ni de ziyaret eden Kayıkçıoğlu ve arkadaşları, ilçe merkezindeki mahallelerin ardından çevre mahallelerde de bir çalışma yapacak.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER