Satmıyoruz, aksine alıyoruz

Kurudere Mahallesi’ndeki arsa ve üzerinde bulunan binanın satışıyla ilgili Mahalle Muhtarı Hasan Emanet de bir açıklamada bulundu. Emanet, “Kurudere Mahallesi’nde arsa satmıyoruz. Aksine Kurudere Orman Kalkındırma Kooperatifi için mahalle halkına arsa alıyoruz” dedi.

Satmıyoruz, aksine alıyoruz

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

 

Kooperatifin kendilerinden  uzun yıllardan beri bina talebinde bulunduğunu söyleyen Kurudere Muhtarı Hasan Emanet, “Bir bina sahibi olmak ve Kurudere’ye mal etmek, mahallenin malını Kurudere’ye vermek gibi bir amaçla bu talebi Karasu Belediyesi’ne taşıdık. Olumlu yanıt aldık” dedi.

 

Kurudere’de bir satış söz konusu değil. Kurudere’de bir alış söz konusu” şeklinde konuşan Muhtar Emanet, “Mahalle halkının da yüzde 95’lik kısmı bu satışı destekliyor. Yüzde 5’lik kesim ise siyaset yapmak için imza toplayarak karşı çıkıyor. Yaptıkları siyasi girişim de zaten mahallede karşılık bulamadı” ifadelerini kullandı.

 

Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet, “Yaklaşık 450 üyesi olan Kurudere Kalkınma Kooperatifi’ne bir hizmet binası kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Dileriz ki bu arsayı ve binayı kooperatifimize kazandırabiliriz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 18:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cin amerika
Cin amerika - 1 yıl Önce

Muhtar senin konuşmaya hakkın yok sen bu köyün muhtarı değilsin ak partililerin muhtarısın tek taraflı düşünüyorsun birleştiici olman gereken yerde siyaset yapıyorsun daha türkcesi yalakasın

SIRADAKİ HABER