Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
16 Haziran 2019 - Pazar 14:26 Bu haber 3828 kez okundu
 
40 alanda 5 bin emek
Karasu Halk Eğitimi Merkezi (HEM) yılsonu sergisi, Perşembe günü gerçekleşti. 40 alanda eğitim gören 5 bin kursiyerin çalışmaları, gün boyu kurs binasında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
EĞİTİM Haberi
40 alanda 5 bin emek

Youtube Kanalı 665x144

2018 - 2019 eğitim öğretim yılında giyim, el sanatları, nakış, spor karate, rölyef, üç boyutlu resim, okuma yazma, emlak danışmanlığı, Kur’an-ı Kerim, yabancılar için Türkçe eğitimi, İngilizce, yağlıboya resim ve aşçılık olmak üzere toplam 40 alanda eğitim gören 5 bin kursiyerin el emekleri, görücüye çıktı. Karasu HEM binasında Perşembe günü gerçekleştirilen serginin açılış kurdelesini, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve ilçe protokolü birlikte kesti. Gün boyu ziyaretçileri kabule den sergide yer alan çalışmaları yakından takip eden Kaymakam Mercan ve eşi Suna Atalay Mercan, ilçe protokolü ile birlikte kursiyerlerden bilgi aldı.

 

 

Karasu’nun yüzde 15’i

 

Sergi sonunda aşçılık kursu usta öğreticisi ve öğrencileri tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yiyecekler de davetlilere ikram edildi. HEM binasının üç katında gün boyu açık kalan yılsonu sergisinde yer alan çalışmaların tümü, ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı. Karasu HEM Müdürü Said Özkan, yıl boyunca yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karasu Haberleri’ne bir açıklama yapan Özkan, “Bu yıl, yaklaşık 5 bin kursiyerimize eğitim verdik. Bu rakam, Karasu nüfusunun yüzde 15’i demek. Toplam 260 adet mesleki ve genel kültürel kurs açtık. Kurslarımızın 30’u merkez binamızda, 15’i merkez mahallelerde ve 20’si çevre mahallelerde olmak üzere 65 kurs merkezimizde eğitim verildi. Açık ortaokul ve açık lisede ise 2 bine yakın öğrencimiz eğitim gördü” dedi. Sergi boyunca Özkan, davetlilerle yakından ilgilenirken, HEM Müdür Yardımcıları’nın da ikramları bizzat kendilerinin yapması de beğeniyle karşılandı.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı