Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 15:32 Bu haber 2239 kez okundu
 
İyi bir muhalefet, iktidarı çalıştırır
CHP Karasu İlçe Örgütü, Kaymakam Aziz Mercan’ı ziyaret etti. Mercan, Başkan Aykut Süt ve yeni yönetime çalışmalarında başarılar diledi. İlçe Başkanı Aykut Süt, “Birlikte Karasu'yu daha ileriye götürülebilecek kanaatindeyiz. Bu açıdan muhalefette ya da iktidarda olmak bizim için önemli değil. İyi bir muhalefet, iktidarı çalıştıran mekanizmadır. Öyle biliyoruz ve öyle gördük. Bu anlamda da çalışmaya başladık” dedi.
SİYASET Haberi
İyi bir muhalefet, iktidarı çalıştırır

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt ve İlçe Örgütü, mazbatalarını aldıktan sonra ilk ziyaretlerini Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’a yaptı. Yönetimi ile birlikte Mercan’ı ziyaret eden Aykut Süt, yönetim kurulunu tanıttı. Çalışmaları hakkında Aziz Mercan’a bilgi veren Süt, “Bizim asıl amacımız muhalefet olarak ilçemiz, ilimiz ve ülkemizin yaşadığı sorunlara bir katkı sunmak ve çözümü noktasında çalışmak. Birlikte Karasu'nun daha ileriye götürülebilecek kanaatindeyiz. Bu açıdan muhalefette ya da iktidarda olmak bizim için önemli değil. İyi bir muhalefet iktidarı çalıştıran mekanizmadır. Bu düşünce ile yönetim olarak bir araya geldik ve göreve talip olduk” dedi. Başkan Aykut Süt ve yönetimi, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’a bir de kitap hediye etti.

 

Demokrasinin vazgeçilmez unsurları

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Aziz Mercan ise, “Siyasal partilerimiz, iktidarıyla ve muhalefetiyle demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdır. Memleketimizin demokrasi özleminin giderilebilmesi için siyasal partilerimizin sistemi içerisinde güçlü bir şekilde varlığı gerekiyor” dedi. “İster iktidarda isterse muhalefette olunsun; siyasal partilerin ülkenin yararına her zaman güzel işler yapabileceğine olan inancımız tam” şeklinde konuşan Mercan, sözlerini “İlçemizin kalkınması, gelişmesi yönündeki tüm önerilerinize her zaman açık olduğumu ifade etmek isterim. Devlet olarak siyasal partilerimizin her birine aynı mesafede olmaya büyük bir özen gösteriyoruz. Kurumlarınıza büyük bir değer veriyoruz, kurumlarınıza saygı duyuyoruz. Makamlarımız da her zaman tüm siyasi partilerin başkanları ve yönetim kurulu üyelerine açık” diyerek tamamladı. Mercan, yeni yönetime başarı dileğinde bulunmayı da ihmal etmedi.

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Esra Angün

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, chp, aykut süt, karasu kaymakamı, aziz mercan
Yorumlar
Haber Yazılımı