Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 10:30 Bu haber 5245 kez okundu
 
Kendi toprağımızdan besleneceğiz
Hafta boyunca Limandere, Kızılcık, Kuyumcullu, Yenidoğan, Resuller, Gölköprü, Yuvalıdere ve Küçük Karasu mahallelerini ziyaret eden Kerim Ali Aksoy, “Karasu’muzda tohumumuza ve toprağımıza sahip çıkacağız. Biz, üç günlük yoldan gelen domatesleri değil bizim köylerimizden gelen üç saatlik domatesi yemek istiyorum. Karasu’nun her yerinden verim fışkırırken, köylü ürünleri niçin desteklenmiyor? Neden bir köylü pazarımız yok” diye konuştu.
SİYASET Haberi
Kendi toprağımızdan besleneceğiz

Ziyaret gerçekleştirdiği sekiz mahallede de büyük ilgiyle karşılanan Saadet Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Kerim Ali Aksoy, Karasu’nun üreticisinin, çiftçisinin ve köylü vatandaşın sahiplenilmesi ve desteklenmesi gerektiğini vurguladı. “Evinin mutfak ihtiyacı için pazara inip alışveriş yapmayanlar, dilediği marketten fiyat etiketine bakmadan torbasını dolduranlar Karasu’yu kucaklamaktan bahsetmesin” diyen Aksoy, “Evimizdeki çocuklarımızdan, fabrikadaki işçilerimize kadar kendi köylümüzün ürettikleriyle besleneceğiz. Allah, bizi bu topraklarda yaratmış, bu toprakların besininden yersek sağlıklı bir yaşama sahip oluruz. Köylümüze ve ilçemize destek olacağız.  Balına, sütüne, yumurtasına sahip çıkacağız. Karasu’nun köylüsü Türkiye'nin en zengin köylüsü haline getirmek zor değil. Karasu’nun verimli topraklarına ve bu verimi katlayarak arttıracak Karasulu üreticimize sahip çıkmak zor değil” şeklinde konuştu.

 

Hayallerimizi halkla gerçekleştireceğiz

 

Çok bereketli topraklar üzerinde yaşıyoruz. Her tarafımız zenginlik kaynakları ile dolu. Adaletle paylaşmak, eşit hizmet üretebilmek mümkündür. Kaynakları israf etmeden, katılımcı yönetim anlayışı ile Karasu'muzu birlikte yöneteceğiz” diyerek sözlerine devam eden Aksoy, “Ağacın yetişmesi için tohum gereklidir ama yetmez, sulamak gerekir. Değiştirmek için bilmek gereklidir ama yetmez, insan bilmediği için değil niyet etmediği için değişemez ve değiştiremez. Bu nedenledir ki Karasu’muzda hizmetlerinden projesine kadar her şeyi Karasu’da halkımızla beraber gerçekleştireceğiz. Bütün haksızlıklara, imkânsızlıklara, engellere rağmen duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Aksoy’a mahalle gezilerinde meclis üyesi adayları da eşlik etti. Son olarak, tek hayallerinin Karasu’nun ekonomik kalkınması olduğunu ifade eden Aksoy, “Dünyevi menfaat beklemeden, taviz vermeden, gayretle, adaletle çalışacağız. Sizlere teleferik, raylı sistem, köprü gibi abartılı vaatlerde bulunamam. Bir belediye elbet bunları da yapabilir. Ama halkımızın önceliği park, kafe, peyzaj değil. Halkımızın önce darboğazdaki durumunu düzeltmek adına üretime katkısını sağlamalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Kendi, toprağımızdan, besleneceğiz,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kendi toprağımızdan besleneceğiz
Kendi toprağımızdan besleneceğiz
Kendi toprağımızdan besleneceğiz
Kendi toprağımızdan besleneceğiz
Yorumlar
Haber Yazılımı