Karasu’da üç ev daha karantinada

Son dönemlerde artan Koronavirüs vakalarına yenileri eklendi. Karasu Kurudere Mahallesi Gül Sokak’ta bulunan üç hane karantinaya alındı. Mahalledeki iki haneye 10 gün, bir haneye ise 8 gün giriş çıkışlar yasaklandı.

Karasu’da üç ev daha karantinada


-

Karasu Kurudere Mahallesi Gül Sokak’ta üç müstakil eve Covid-19 tedbirleri kapsamında karantina kararı verildi. İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı başkanlığında gerçekleşen İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı’nda alınan karara göre aynı sokak üzerinde bulunan iki hane, on gün; bir haneye ise sekiz gün karantinaya alındı.

Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, vatandaşları koruma ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan hane karantina uygulamasınca dairelere giriş ve çıkışlar yasaklandı. Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem ve suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195 inci maddesi kapsamınca gerekli adli işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 00:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER