Tam kapanmanın sonucu: Yüzde 52 azalma!

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, tam kapanma sonrası Sakarya’da vaka oranlarında yüzde 85 oranında azalma olduğuna dikkat çekti. Karasu’da ise kapanma öncesi ile kapanma sonrası vaka oranlarında yüzde 52 oranında azalma olduğu ortaya çıktı.

Tam kapanmanın sonucu: Yüzde 52 azalma!


-

Sakarya’nın yüz bin nüfusa oranla haftalık vaka sayıları ilçeler bazında açıklandı. Geçtiğimiz hafta Sakarya ilçeleri arasında yüz binde 185,5 oranla 14.sırada yer alan Karasu’nun vaka oranı 88,3’e düştü. Tam kapanma öncesi açıklanan oranlar ile kapanma sonuna denk gelen dönemdeki oranlar arasında yüzde 52 azalma olması dikkatlerden kaçmadı.

Bu azalma Karasu’nun Koronavirüs harita yoğunluğunda kırmızı bölgelerin tamamen ortadan kalkmasına da sebep oldu. İlçe merkeziyle beraber çevre mahallelerde de harita yoğunluğunun ortadan kalktığı görüldü. Sakarya’daki sıralaması değişmeyen Karasu, yine 14.sırada yer aldı. Vaka oranlarının kademeli normalleşme ile ne boyut kazanacağı da merak ediliyor.

Bu haber KarasuHaberleri.com’un özgün haber içeriğidir. Haber metni veya haber görselini başka bir kaynakta görürseniz çalınmış demektir. Bu tür kopyala yapıştır kaynaklara itibar etmeyiniz. Emek hırsızlığına göz yummayınız.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER