Üç günde 43 ev 1 okul!

Koronavirüs haritasında Karasu’da vaka sayısı ve vakaların yüz binde nüfusa oranı gittikçe artarken karantinaya alınan hane sayılarında da hızla yükseliş göze çarpıyor. 22-24 Nisan tarihleri arasındaki üç günlük süre içerisinde Karasu’da 43 evle birlikte 1 okul daha karantinaya alındı. Karasu’da bugüne kadar 4.okul karantinaya alınmış oldu.

Üç günde 43 ev 1 okul!


-

Bu haber KarasuHaberleri.com’un özgün haber içeriğidir. Haber metni veya haber görselini başka bir sitede görürseniz çalınmış demektir. Bu tür kopyala yapıştır sitelere itibar etmeyiniz. Emek hırsızlığına göz yummayınız.

Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince 22 Nisan Perşembe günü ile 24 Nisan Pazar günleri arasında toplam 43 ev ile 1 okul karantinaya alındı. Bir 8.sınıf öğrencisinin Covid-19 vakasının tespit edilmesi ve temaslıların fazla olması nedeniyle toplum sağlığını korumak adına Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, 10 gün süreyle karantinaya alındı.

Bu okul ile birlikte Yalı Mahallesi’nde 7, Aziziye Mahallesi’nde 6, İncilli Mahallesi’nde 5, Kabakoz Mahallesi’nde 4, Kuzuluk Mahallesi’nde 3, Kızılcık Mahallesi’nde 3, Kuyumcullu Mahallesi’nde 2, Kurumeşe Mahallesi’nde 2, Tuzla Mahallesi’nde 2 ve Yuvalıdere, Darıçayırı, Limandere, Karapınar, Yassıgeçit, Kurudere, Yenimahalle, Karasu ile Resuller mahallelerinde de birer ev yine 10 gün süreyle karantina altına alındı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER